14C° Duga Resa

15C° Ogulin

14C° Ozalj

13C° Slunj

‘Školarke’ prvenstvo otvorile porazom u Zaprešiću, nisu iskoristile sjajnu večer vratarke Patricije Keča

Karlovačka vratarka upisala je čak 19 obrana, ali izuzetno slaba realizacija odvela je njezinu ekipu u poraz.

Rukometašice Škole rukometa Karlovac porazom su otvorile novu sezonu u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. Večeras su u Zaprešiću, u susretu 1. kola, izgubile od istoimene domaće ekipe rezultatom 20:18.

Izuzetno slaba realizacija ‘koštala’ je Karlovčanke boljeg rezultata na otvorenju sezone. U dvoboju s malo pogodaka, ‘školarke’ nisu uspjele kapitalizirati sjajnu večer svoje vratarke Patricije Keča, koja je upisala čak 19 obrana. U napadačkoj fazi igre odigrale su vrlo loše, ispromašivale se, napravile podosta grešaka, što je na koncu anuliralo sjajno izdanje Keče i odvelo ih u poraz.

Karlovčanke su prvi pogodak postigle u 6. minuti, kada su vodstvo Zaprešićanki smanjile na 2:1. U 18. minuti su, golom Petre Bačić, povele 4:2 i držale prednost do 24. minute i rezultata 7:7. Do kraja poluvremena igralo se pogodak za pogotkom pa se na odmor otišlo s 10:10. Prva polovica nastavka utakmice pripala je ‘školarkama’ koje su u 46. minuti povele 15:12. Međutim, domaće su s tri uzastopna gola uspjele poravnati i dvoboj je ušao u neizvjesnu završnicu. Golom Marije Kusanić na isteku 56. minute Karlovčanke su povele 18:17, ali do kraja susreta više nisu uspjele pronaći put do domaće mreže. Zaprešićanke su to iskoristile i s tri uzastopna pogotka došle do pobjede.

Petra Bačić i Marija Kusanić s po 5 pogodaka bile su najefikasnije u karlovačkoj ekipi, Kučinić je dala 4, Čović 3, a Stepić 1 gol.

U sljedećem kolu Karlovčanke dočekuju ekipu Murvice.

Rukavina i trenerica Rašić složni: Idemo u Veliku Goricu bez pritiska i nadamo se dobrom rezultatu