23C° Duga Resa

21C° Ogulin

23C° Ozalj

22C° Slunj

‘Školarke’ se greškama i promašajima odvele u domaći poraz od Samobora na završetku polusezone

Lucija Stepić, Marija Kusanić i Ema Čović su s po 5 pogodaka bile najefikasnije u karlovačkom sastavu.

Rukometašice Škole rukometa Karlovac domaćim su porazom od Samobora rezultatom 29:27 završile vrlo slabu polusezonu u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad.

U večerašnji ogled posljednjeg jesenskog kola ‘školarke’ su ušle sa samo dva boda. Odigrale su očekivano, s puno oscilacija, ali i u takvom su izdanju imale jako dobru priliku doći do dva boda i barem djelomično popraviti dojam na završetku loše polusezone. Na početku drugog poluvremena ozlijedila im se najbolja igračica Marija Kusanić, što je bio velik udarac, no unatoč tome mogle su do bodova. Nažalost, u završnici, kad je najviše trebalo, bile su potpuno dekoncentrirane, što su Samoborčanke iskoristile i odnijele pobjedu.

Karlovčanke su opet slabo otvorile utakmicu i prvi pogodak postigle u 7. minuti preko Čović. Gošće su povele 4:1, ali sredinom prvog dijela ‘školarke’ su se ipak posložile, zaigrale puno bolje i primakle na 8:7. Kod 9:8 su primile tri uzastopna pogotka, Samoborčanke su povele 12:8, imale su i 14:10, ali Karlovčanke odigravaju odličnu završnicu poluvremena. Serijom 5:0 preokreću na 15:14, a gošće u zadnjoj minuti zabijaju za odlazak na odmor s 15:15.

Odličan ulazak u nastavak ‘školarke’ naplaćuju sa četiri uzatopna pogotka i vodstvom 19:15. Tada se ozlijedila Kusanić, ali naše su igračice svejedno držale utakmicu pod kontrolom do 45. minute i vodstva 24:21. Kod 24:23 Kučinić ne zabija sedmerac pa ne koristimo kontru, Samoborčanke izjednačuju, a naše igračice ne koriste dva uzastopna napada pa gošće preokreću na 25:24. Stepić i Čović pogađaju za novi preokret (26:25), Samoborčanke poravnavaju, a nakon još jednog neiskorištenog napada Karlovčanki dolaze do vodstva 27:26. U 57. minuti Medved zabija za 27:27 i iznuđuje isključenje na gostujućoj strani, ali već u sljedećem napadu Razumić je isključena, a gošće iz sedmerca pogađaju za novo vodstvo (28:27). Stepić ne zabija zicer, Samoborčanke pogađaju vratnicu i pružaju priliku Karlovčankama za osvajanje boda, ali Razumić radi duplu loptu i bodovi odlaze u Samobor.

Stepić, Kusanić i Čović s po 5 pogodaka bile su najefikasnije u karlovačkom sastavu, Razumić, Kučinić i Medved su dale po 3, Peretić 2, a Devčić 1 gol. Vratarka Keča upisala je 12 obrana.

Karlovčanke će najvjerojatnije polusezonu završiti na pretposljednjem 10. mjestu ljestvice s dva boda, koliko ima i posljednjeplasirani Zaprešić, pa ih u proljetnom dijelu prvenstva očekuje velika borba za opstanak u drugoligaškom društvu.