Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

‘Školarke’ u nervoznoj utakmici u Ivaniću izgubile od istoimenog domaćina

Najraspoloženija u karlovačkom sastavu bila je Ana Bačić sa 7 pogodaka.

Rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras su u Ivaniću, u utakmici 3. kola Druge hrvatske lige Zapad, poražene od istoimenog domaćina rezultatom 26:22.

Odigrale su ‘školarke’ vrlo borbeno i požrtvovno te pružile vrlo dobar otpor favoriziranoj i do ovog kola vodećoj ekipi. Nažalost, susret je obilježilo vrlo slabo suđenje Ercega iz Bjelovara i Heršaka iz Kapele, koji su svojim čudnim kriterijem unijeli nervozu u obje ekipe. Griješili su na obje strane, u prvom dijelu malo više na štetu Karlovčanki, a u nastavku na štetu Ivanićanki, a u tako nervoznom susretu bolje su se snašle domaće. Karlovčanke su uslijed te nervoze napravile dosta tehničkih grešaka, zaradile i poneko nepotrebno isključenje, što su iskusnije domaće igračice iskoristile i došle do pobjede.

Bolje su u utakmicu krenule domaće i već u 5. minuti povele 4:1. U 13. minuti Kečine se rukometašice primiču na 6:5, ali uzvratile su Ivanićanke i u 19. minuti došle do +3 (9:6). Karlovčanke se još jednom približavaju u 22. minuti (10:9), ali onda domaće rade seriju 4:1, dižu prednost na 14:10 i odlaze na odmor s 15:11.

I početak nastavka pripao je domaćoj ekipi. U nepunih pet minuta napravila je 3:1 i odvojila se na +6 (18:12). U 43. minuti Ivanićanke stižu i do +7 (21:14), ali onda je uslijedilo vrlo dobro razdoblje igre naših rukometašica, koje su u 53. minuti smanjile na 24:21 i ponovo se vratile u susret. Međutim, bilo je to kratkog vijeka jer su domaće s nova dva pogotka otišle na 26:21 i osigurale bodove.

Najefikasnija u karlovačkoj ekipi bila je Ana Bačić sa 7 pogodaka, Petra Bačić je dala 5, Stepić 4, Vuković 3, Čović 2, a Novković 1 gol. Vratarka Keča prikupila je 11 obrana.

U sljedećem kolu Karlovčanke dočekuju zagrebačku Trešnjevku.