11C° Duga Resa

12C° Ogulin

10C° Ozalj

11C° Slunj

‘Školarke’ u prijateljskom dvoboju poražene od prvoligaša Zrinskog, udarna postava odigrala solidnih 40 minuta

Strijelce domaće ekipe predvodile su kapetanica Vuković s 12 i Stepić s 9 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras su u Sportskoj dvorani, u prijateljskoj utakmici, poražene od ekipe Zrinskog iz Čakovca rezultatom 44:35.

Treneri su dogovorili da se susret igra tri puta po 20 minuta, od kojih su 40 minuta na parketu bile udarne postave, a posljednjih 20 dobile su igračice s klupe. Karlovčanke su do ovog dvoboja odradile samo par treninga, i to ne u kompletnom sastavu, pa je trener Dražen Keča mogao biti relativno zadovoljan onime što je njegova najjača postava prikazala u 40 minuta ogleda s prvoligaškom ekipom iz Čakovca.

Prvih 20 minuta igralo su vrlo žustro, s puno trke na obje strane. Pogoci su padali kao na tekućoj traci, a u takvoj igri bolje su se snašle gošće. Prvih desetak minuta Karlovčanke su držale rezultatski priključak, no u završnici su zaredale s greškama, što su Čakovčanke iskoristile i došle do laganih pogodaka. Obrambena faza igre karlovačke ekipe nije bila dobra, u tih 20 minuta inkasirale su čak 19 pogodaka, pa je Zrinski nakon prvih 20 minuta igre imao prednost 19:15.

S drugih 20 minuta nadmetanja udarnih postava trener Keča mogao je biti puno zadovoljniji. Njegove igračice zaigrale su bolje u obrani, natjerale gošće na greške i istopile njihovu prednost. U 36. minuti kapetanica Vuković je iz protunapada poravnala na 26:26, a na ulasku u 40. minutu domaće su i povele pogotkom svoje kapetanice. Čakovčanke su do isteka tog razdoblja igre uspjele poravnati na 30:30, što je bio konačni rezultat ogleda udarnih postava.

Dvoboj igračica s klupe u posljednjih 20 minuta u potpunosti je pripao gošćama jer je Mrđen na klupi ipak imao veću kvalitetu nego kolega mu Keča. Karlovčanke su u tom razdoblju igre prvi pogodak zabile u 37. minuti preko Krznarić, koja se jedina istaknula u domaćem sastavu u tom dijelu utakmice, a Čakovčanke su do kraja uspjele doći do pobjede od 9 pogodaka razlike.

Najefikasnija u domaćoj ekipi bila je kapetanica Kristina Vuković s 12 pogodaka, Stepić je zabila 9, Bačić 5, Medved i Krznarić po 4, a Korač 1 gol.

Odgođenu domaću prvenstvenu utakmicu iz jesenskog dijela sezone sa Seniom iz Senja Karlovčanke će igrati 4. veljače, a prije toga trebale su odigrati prijateljski dvoboj s Udarnikom iz Velike Gorice. Međutim, iz Hrvatskog rukometnog saveza klubovima je stigao dopis da se utakmice Hrvatskog kupa moraju odigrati do 3. veljače pa bi do tog datuma ‘školarke’ trebale odigrati odgođeni kup-dvoboj s Ivanićem, što bi moglo dovesti do otkazivanja pripremnog ogleda s Velikogoričankama.

ODBOJKA

Poraz u Varaždinu potvrdio da su Karlovčanke u laganoj krizi; hoće li se moći othrvati pritisku plasmana u viši rang?