15C° Duga Resa

15C° Ogulin

16C° Ozalj

16C° Slunj

‘Školarke’ u pripremnom susretu poražene od Udarnika, posustale u drugom poluvremenu

Najefikasnija u domaćem sastavu bila je Lucija Stepić sa čak 12 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras su u dvorani Osnovne škole Grabrik, u pripremnoj utakmici, poražene od trećeligaša Udarnika iz Velike Gorice rezultatom 34:32.

Veliki plus za trenera Dražena Keču je što, u odnosu na prošlu sezonu, ima puno širi kadar. U ekipu su se nakon ozljeda vratile Vuković, Palajsa i Ana Bačić, a ponovo su se aktivirale Šmuc i Krizmanić. Izostale su Španić, Čavlović i Šepac. Karlovčanke su četrdesetak minuta imale utakmicu u potpunoj kontroli, no onda su, i uslijed rotacija, počele rapidno padati, što su gošće, koje su se pojačale i imaju želju brzo se vratiti u drugoligaški rang, iskoristile i na koncu došle do pobjede. Bilo je u karlovačkim redovima razdoblja dobre igre, ali i očekivano puno promašaja i tehničkih pogrešaka, jer tek se krenulo s odigravanjem pripremnih utakmica i noge su još teške od napornih fizičkih priprema.

Nešto bolje utakmicu su otvorile gošće i u 6. minuti povele 6:4. Karlovačka obrana profunkcionirala je tek nakon desetak minuta i to se odmah osjetilo na rezultatu. Velikogoričanke su puno teže dolazile do šuta, Keča je spojila nekoliko dobrih obrana, domaće su kontrama ‘izrešetale’ gostujuću vratarku i u 19. minuti povele 17:11. Uzvratile su Velikogoričanke sa 4:0 i smanjile na 17:15, ali završnica prvog dijela ponovo je pripala karlovačkim rukometašicama, koje su na odmor odnijele +6 (22:16).

Do 38. minute i rezultata 27:20 Karlovčanke su utakmicu imale potpuno pod kontrolom. Međutim, počele su padati fizički, trener Keča je krenuo s rotacijama i domaće su upale u napadačke probleme. Zaredale su s greškama i promašajima, a gošće su kontrama napravile seriju 6:0 i primakle se na -1 (27:26). Nakon pogotka Vuković za 28:26, Velikogoričanke su ponovo napravile seriju i u 54. minuti preokrenule na 30:28. Jurišić i Stepić su svojim golovima poravnale na 30:30, ali gošće su s nova tri pogotka otišle na 33:30 i sačuvale prednost do kraja susreta.

Najraspoloženija u karlovačkom sastavu bila je Lucija Stepić sa čak 12 pogodaka, Petra Bačić je dala 7, Vuković 6, Palajsa i Medved po 2, a Kučinić, Jurišić i Čović po 1 gol.

Fotogaleriju s utakmice možete pogledati na Facebook stranici RM Sport.