11C° Karlovac

11C° Duga Resa

12C° Ogulin

11C° Ozalj

‘Školarke’ u prvom pripremnom susretu upisale uvjerljivu pobjedu nad velikogoričkim Udarnikom

Najraspoloženije u domaćoj ekipi bile su Kristina Vuković (11 pogodaka), Petra Bačić (9 pogodaka) i Patricija Keča (14 obrana).

KARLOVAC – U prvoj pripremnoj utakmici za proljetni dio sezone, odigranoj večeras u dvorani Osnovne škole Grabrik, rukometašice Škole rukometa Karlovac uvjerljivo su pobijedile ekipu Udarnika iz Velike Gorice rezultatom 38:29.

Korektno su Karlovčanke odradile ovu prvu provjeru protiv gostujućeg trećeligaša. Trkački su bile na pravoj razini, ali šuterski ne, što je i očekivano nakon napornih fizičkih priprema. Cijeli susret jako su dobro igrale brzi centar i u mnogo navrata uhvatile Velikogoričanke ‘na spavanju’ te postigle lagane pogotke. U obrani je nedostajalo pokretljivosti i čvrstine, pogotovo u prvom poluvremenu, u kojem su zapucale i veliki broj zicera. Ali, sve u svemu, zasluženo su na koncu došle do uvjerljive pobjede.

Smušene su bile ‘školarke’ u prvih pet minuta utakmice, što su gošće iskoristile i povele 4:1. Ali vrlo brzo su se posložile i serijom 5:1 preokrenule rezultat u svoju korist (6:5). Kod 6:6 su napravile novu seriju (4:0) i odlijepile se na 10:6, ali onda je uslijedilo još jedno razdoblje slabije igre, u kojem su promašile dvije čiste prilike pa su Velikogoričanke u 20. minuti došle na 13:12. I naredna tri napada domaće nisu uspjele pretvoriti u pogodak pa su gošće u 23. minuti došle do poravnanja (13:13). Kod 14:14 Korač i Novković zabijaju za 16:14, Kučinić potom ponovo donosi +2 (17:15), gošće smanjuju, a domaće u posljednjoj minuti ne koriste sedmerac pa se na odmor odlazi pri rezultatu 17:16.

Početkom nastavka Karlovčanke zabijaju tri pogotka i odlaze na 20:16, Velikogoričanke smanjuju na 21:19, ali u sljedeće četiri minute Kečine rukometašice rade seriju 5:0 i odvajaju se na 26:19. Vuković u 44. minuti donosi +8 (28:20), gošće sa dva pogotka smanjuju, ali Karlovčanke ponovo dodaju gasa i pogotkom Krizmanić u 51. minuti stižu do 32:23. Serijom 3:0 Velikogoričanke smanjuju zaostatak na 32:26, ali u završnici Karlovčanke uzvraćaju i u 58. minuti golom Stepić dolaze do +10 (38:28).

Kristina Vuković predvodila je domaće strijelce s 11 pogodaka, Petra Bačić je postigla 9, Stepić 6, Španić i Krizmanić po 3, Korač 2, a Kučinić, Medved, Novković i Šmuc po 1 gol. Raspoložena je bila i vratarka Keča sa 14 obrana, a Pavletić je upisala jednu.

Sljedećeg tjedna iste bi suparnice trebale odigrati prijateljski dvoboj u Velikoj Gorici.

KOŠARKA

HKS donio odluku o završetku natjecateljske sezone, neće se proglašavati prvaci niti određivati poredak