8C° Duga Resa

10C° Ogulin

8C° Ozalj

8C° Slunj

‘Školarke’ u vrlo tvrdoj utakmici previše promašivale pa ubilježile domaći poraz od Rudara

Najefikasnija u karlovačkoj ekipi bila je Kristina Vuković s 8 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 6. kola Druge hrvatske lige Zapad, izgubile od ekipe Rudara iz Labina rezultatom 20:18.

Kao što krajnji rezultat sugerira, bila je to vrlo tvrda i čvrsta utakmica dobrih obrana, u kojoj su obje ekipe teško dolazile do pogodaka. Labinjanke su se predstavile u vrlo dobrom svjetlu i opravdale visok položaj na ljestvici (prije ovog kola bile su trećeplasirane), ali se ne možemo oteti dojmu da su Karlovčanke pobijedile same sebe. U takvoj tvrdoj borbi, s malo golova, previše su toga promašile da bi večeras uzele bodove. Istina, u nekoliko navrata nisu imale ni sreće jer su njihovi udarci odsjedali na vratnicama, no sredinom drugog poluvremena, kada su gotovo ulovile prednost gošći, u pet navrata nisu uspjele doći do poravnanja.

Nakon petnaestak minuta potpuno izjednačene igre, Karlovčanke su u 17. minuti, pogotkom Vuković sa sedam metara, došle do +2 (5:3). Imale su i 6:4, ali onda su gošće zabile četiri pogotka u nizu i preokrenule na 8:6. Samu završnicu prvog dijela domaće su odigrale prilično dekoncentrirano. Kod 8:7 za Labinjanke prvo su ostale s dvije igračice manje, nakon toga prokockale dva uzastopna napada, i gošće su na odmor otišle s +4 (11:7).

U 35. minuti gošće dižu prednost na 14:9, ali serijom 5:1 Karlovčanke smanjuju na 15:14. Dva napada tada nisu iskoristile za poravnanje pa Labinjanke odlaze na +2 (16:14). Nakon gola Medved za 16:15, domaće ne koriste čak tri uzastopna napada za izjednačenje, Labinjanke zabijaju za 17:15, a nakon još jednog prokockanog napada Karlovčanki, gošće odlaze na +3 (18:15). Vuković u 53. minuti smanjuje na 18:16, ali tada Stepić radi sedmerac i zarađuje isključenje pa, zbog prigovora, dobiva još dodatne dvije minute kazne (što joj je bilo treće pa je dobila crveni karton). Labinjanke su iskoristile brojčanu prednost, otišle na 20:16 u 56. minuti i zadržale vodstvo do kraja susreta.

Prvo ime domaće ekipe bila je Kristina Vuković s 8 pogodaka, Palajsa je dala 4, a Petra Bačić, Stepić i Medved po 2 gola. Keča je prikupila 10 obrana.

Nakon šest odigranih kola Karlovčanke imaju tri pobjede i tri poraza, a u sljedećem kolu gostuju kod ekipe Rugvice.

Karlovac II ubilježio uvjerljiv poraz u Rijeci od Zameta II: Požegina momčad jako pala u drugom poluvremenu