15C° Duga Resa

17C° Ogulin

16C° Ozalj

15C° Slunj

‘Školarke’ u vrlo tvrdoj utakmici u Puli minimalno poražene od Arene i jesen okončale na 6. mjestu ljestvice

Najefikasnije u karlovačkoj ekipi bile su Petra Bačić i Lucija Stepić s po 4 pogotka, a vratarka Patricija Keča upisala je 15 obrana.

Rukometašice Škole rukometa Karlovac porazom su okončale jesenski dio sezone u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. Večeras su u Puli, u utakmici 11. kola, izgubile od domaće ekipe Arene rezultatom 19:18.

Znale su Karlovčanke da ih čeka teška utakmica, bez obzira što je Arena devetoplasirana sa šest bodova manje od njih. Jer riječ je o klasičnoj domaćinskoj ekipi, kojoj su, k tome, bodovi itekako važni za bijeg iz donjeg doma ljestvice. Susret je bio vrlo čvrst i tvrd, ‘školarke’ su odigrale dobru utakmicu, kvalitetno u obrani, bile su borbene i motivirane, ali nisu izdržale u završnici i propustile su priliku osvojiti bodove.

Puljanke su bolje ušle u utakmicu, a Karlovčanke su se jako mučile u napadačkoj fazi igre. Rezultiralo je to vodstvom domaće ekipe 7:3 u 18. minuti. Nakon toga su Kečine igračice konačno proigrale i u sljedeće tri minute smanjile na 8:6. U 22. minuti Arena je zabila za 9:6, a onda čak sedam minuta nije bilo pogodaka niti na jednoj strani. Završnica poluvremena pripala je Karlovčankama, koje su pogocima Ane Bačić i Lucije Stepić smanjile na 9:8 i otišle na odmor sa samo golom zaostatka.

S dva gola početkom nastavka domaća ekipa diže prednost na 11:8. Kod 12:9 ‘školarke’ ulaze u seriju od četiri uzastopna pogotka i u 44. minuti dolaze do prvog vodstva na utakmici (13:12). Nakon poravnanja Puljanki, Karlovčanke odgovaraju s nova dva gola i dolaze do +2 (15:13). U 52. minuti imale su vodstvo 17:15, ali primaju tri gola zaredom i domaća ekipa u 56. minuti ponovo vodi (18:17). Vuković u 58. minuti poravnava, Puljanke u pretposljednjoj zabijaju za 19:18, a zadnji napad za poravnanje ‘školarke’ ne koriste i bodovi ostaju u Puli.

Petra Bačić i Lucija Stepić s po 4 pogotka bile su najefikasnije u karlovačkoj ekipi, Španić i Vuković su dale po 3, Ana Bačić 2, a Novković i Medved po 1 gol. Raspoložena na vratima bila je Patricija Keča s 15 obrana.

Karlovčanke su jesenski dio sezone okončale na 6. mjestu ljestvice s 11 bodova, ubilježivši pet pobjeda, jedan neodlučen ishod i pet poraza.

Karlovac 1919 u Žakanju nadigrao domaću Croatiju ’78 s uvjerljivih 8:2