21C° Duga Resa

20C° Ogulin

20C° Ozalj

20C° Slunj

‘Školarke’ u Zagrebu doživjele najteži poraz u dosadašnjem dijelu sezone, ‘lokosice’ ih nadigrale s 29 pogodaka razlike

Kapetanica Kristina Vuković bila je najefikasnija u karlovačkoj ekipi s 10 pogodaka.

Najteži poraz u dosadašnjem dijelu sezone Druge hrvatske lige Zapad doživjele su rukometašice Škole rukometa Karlovac danas u Zagrebu. U utakmici 13. kola izgubile su od domaće Lokomotive II sa čak 52:23.

Da su Karlovčanke danas nastupile kompletne, vjerojatno bi teško parirale Zagrepčankama, koje su vrlo kvalitetne i bore se za sam vrh ljestvice. A trener Dražen Keča na raspolaganju nije imao Kučinić i prvu vratarku Keča, kao ni Bačić, koja je bila u zapisniku, ali zbog ozljede ramena ponovo nije ulazila u igru. U takvom odnosu snaga bila je to potpuno jednosmjerna utakmica, u kojoj se ‘školarke’ prvenstveno obrambeno nisu mogle nositi s domaćom ekipom. Zagrepčanke su koristile svaku njihovu pogrešku, dolazile do lakih pogodaka iz protunapada i u 60 minuta igre im ‘utrpale’ čak 52 pogotka.

Od samog početka domaće su nametnule jak ritam, kojeg Karlovčanke nisu mogle pratiti. Već u 4. minuti bilo je 4:1, u desetoj 10:3, a do +10 (17:7) Zagrepčanke su stigle već u 18. minuti. Na odmor se otišlo s 23:11 za domaću ekipu, koja u nastavku nije spuštala tempo utakmice, već je i dalje nemilosrdno punila mrežu karlovačkih vratarki. U 40. minuti je već bilo +20 (34:14), u 59. minuti ‘lokosice’ su stigle i do 30 pogodaka prednosti (52:22), a Peretić je pogotkom u posljednjoj minuti ublažila poraz karlovačkih rukometašica.

Kapetanica Kristina Vuković postigla je 10 pogodaka i bila najraspoloženija u karlovačkoj ekipi, Medved je dala 5, a Stepić, Peretić, Korač i Krznarić po 2 gola. Pavletić je upisala 7, a Perković jednu obranu.

Nakon 13. kola Karlovčanke su pale na 8. mjesto ljestvice s 10 bodova, a u sljedećem kolu dočekuju sedmoplasiranu ekipu Ivanića, koja ih je nedavno izbacila iz Kupa.