3C° Ogulin

5C° Ozalj

‘Školarke’ upisale očekivan poraz u Rijeci od vodećeg Zameta

Marija Kusanić bila je najefikasnija igračica utakmice s 10 pogodaka.

Očekivan poraz doživjele su rukometašice Škole rukometa Karlovac danas u Rijeci. U utakmici 20. kola Druge hrvatske lige Zapad izgubile su od vodeće ekipe Zameta rezultatom 33:21.

Riječanke su bile apsolutne favoritkinje u današnjem dvoboju i tu su ulogu opravdale, a Karlovčanke su pružile solidnu partiju i nisu razočarale. Dvadesetak minuta dobro su parirale lideru lige, iako su imale dosta tehničkih pograšaka, no onda je ipak do izražaja došla veća kvaliteta i bolja fizička sprema domaćih, koje su upisale dva boda.

Do 19. minute i rezultata 10:7 za domaće ‘školarke’ su se dobro držale. Ali Riječanke su do kraja poluvremena napravile 6:2 i otišle na odmor s +7 (16:9). U 44. minuti, pogotkom Kusanić, Karlovčanke su smanjile zaostatak na pet pogodaka (22:17) i držale se na toj razlici sljedećih osam minuta, do 25:20. Trener Keča je u završnici susreta dao priliku mlađim igračicama s klupe, što su domaće iskoristile i došle do uvjerljive pobjede.

Marija Kusanić s 10 pogodaka bila je najefikasnija igračica susreta, Krznarić je dala 3, Razumić 2, a Stepić, Peretić, Medved, Rajčić, Jurišić i Čović po 1 gol. Keča je upisala 5, a Cindrić 3 obrane.

‘Školarke’ su ostale na 9. mjestu ljestvice sa 6 bodova, a ako sutra posljednjeplasirane Zaprešićanke ne osvoje niti bod u Velikoj Gorici kod šestoplasiranog Udarnika, i matematički će osigurati opstanak.