5C° Karlovac

4C° Duga Resa

3C° Ogulin

5C° Ozalj

‘Školarke’ uvjerljivo poražene u Labinu, vodeće ‘rudarke’ usmjerile susret na svoju stranu već nakon deset minuta

Kristina Vuković sa 7 i Petra Bačić sa 6 pogodaka bile su najefikasnije u karlovačkoj ekipi.

Rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras su u Labinu, u utakmici 17. kola Druge hrvatske lige Zapad, uvjerljivo poražene od vodeće ekipe Rudara rezultatom 42:26.

Domaće ‘rudarke’, koje se bore za naslov prvakinja, bile su apsolutne favoritkinje u večerašnjem susretu i taj su status, sukladno očekivanjima, potvrdile i na terenu. Karlovčankama je bila želja odigrati što bolju utakmicu, prikazati se u pravom svjetlu, no u tome baš i nisu uspjele. Doputovale su bez Lucije Stepić, prve kružne napadačice, i utakmicu praktički izgubile već u prvih deset minuta. Loš ulazak u dvoboj, s puno promašaja, ponudio je Labinjankama da u startu utakmice naprave veliku prednost i mirno odigraju ostatak ogleda.

U 8. minuti je Korač postigla prvi pogodak za karlovačku ekipu, a u sljedećoj je već bilo 9:1 za domaće. Utakmica je već tada bila usmjerena na mlin Labinjanki, koje su do poluvremena povećale prednost na 20:9. U nastavku, u kojem su ‘školarke’ bile nešto efikasnije u napadu, ali i lošije u obrani, ‘rudarke’ su već u 42. minuti došle do +16 (29:13) i tu prednost održale do kraja susreta.

Kristina Vuković sa 7 pogodaka bila je najbolji strijelac karlovačkog sastava, Bačić je dala 6, Korač i Medved po 4, Španić 3, a Kučinić i Krznarić po 1 gol. Vratarka Keča upisala je 12 obrana.

Nakon 17. kola Karlovčanke su ostale na 8. mjestu ljestvice s 12 bodova, a u sljedećem kolu dočekuju ekipu Udarnika iz Velike Gorice.