4C° Karlovac

4C° Duga Resa

5C° Ogulin

4C° Ozalj

Slunj na gostovanju kod trećeplasiranog Zagreba upisao najteži ovosezonski poraz

Jedini pogodak za Sabljakovu momčad postigao je Filip Božičević u 53. minuti.

Neće po dobrom nogometaši Slunja pamtiti posljednje ovosezonsko gostovanje u Četvrtoj ligi Središte jer su jučer u Zagrebu, u utakmici pretposljednjeg 33. kola, upisali najteži poraz ove sezone. Izgubili su od trećeplasirane domaće momčadi Zagreba sa čak 7:1.

Očekivali su Slunjani tešku utakmicu protiv vrlo dobrog i visokoplasiranog domaćina, ali vjerojatno se nisu nadali tako uvjerljivom porazu. Zagrepčani su bili raspoloženi za igru, dominirali, a čak šest od sedam pogodaka postigli su udarcima izvan kaznenog prostora. S druge strane, na ‘bijelima’ se vidjelo da su potpuno ispuhani od dugačke i naporne sezone. Došli su s idejom da stanu u čvrsti blok i zaprijete kroz protunapade, no već nakon prvih 45 minuta bili su u velikom rezultatskom zaostatku.

Trener Sabljak nije mogao računati na Piršića, Matovinu, Bićanića, Krizmanića, Matanića, Špoljarića i Turkalja. Utakmicu su započeli Katić, Kučinić, Božičević, Mance, Radočaj, Bauman, Barić, Jurčević, Plivelić, Abrlić, Požega, a na klupi su bili samo Petrović, Salopek i Fran Cindrić.

‘Zagrebaši’ su poveli već u 6. minuti preko Marijana Markovića, a u 19. je Luka Kukrika povisio na 2:0. Lovro Medić je u 36. minuti postigao treći pogodak za domaće, a poluvrijeme je zaključio Kukrika svojim drugim golom u 42. minuti. Unatoč inferiornosti, imali su Slunjani u prvom dijelu tri velike prilike preko Jurčevića, Požege i Plivelića, ali niti jednu nisu iskoristili. U 53. minuti Filip Božičević je smanjio na 4:1, samo sedam minuta kasnije Medić je svojim drugim pogotkom povisio na 5:1, Antonio Regović je potom u 68. zabio za 6:1, a konačni rezultat postavio je Kristijan Tomić u 73. minuti. Do kraja susreta Petrović, Salopek i Fran Cindrić ušli su umjesto Plivelića, Požege i Jurčevića.

U posljednjem ovosezonskom kolu Slunj dočekuje momčad Save Strmec iz Strmca Samoborskog.