27C° Ogulin

26C° Ozalj

27C° Slunj

Slunj okončao prvenstvo uvjerljivim domaćim porazom od Save Strmec

Jedini pogodak za ‘bijele’ postigao je Luka Požega u 57. minuti iz slobodnog udarca.

SLUNJ – Nogometaši Slunja uvjerljivim su domaćim porazom okončali sezonu u Četvrtoj ligi Središte. U utakmici posljednjeg 34. kola na igralištu Zubac su izgubili od momčadi Save Strmec rezultatom 4:1.

Nažalost, današnja je utakmica bila ogledalo proljetnog dijela sezone slunjske momčadi. Trener Dalibor Sabljak nije mogao računati na ozlijeđene Piršića i Mancea, a zbog poslovnih i drugih obaveza nedostajali su mu još i Turkalj, Jurčević, Radočaj, Barić, Matovina, Paulić, Bićanić i Krizmanić. U utakmicu je krenuo s Katićem, Špoljarićem, Kučinićem, Božičevićem, Franom Cindrićem, Baumanom, Matanićem, Plivelićem, Abrlićem, Požegom i Valentićem, a pitanje pobjednika gosti su, koji su došli sa samo 11 igrača, bez zamjena, riješili već nakon prvih 45 minuta.

Već u 11. minuti Bruno Držić pogodio je lobom mrežu Katića s tridesetak metara, a u 26., nakon udarca iz kuta, Lovro Petravić povisio je na 2:0. U 39. minuti Filip Mršić je iz kaznenog udarca zabio za 3:0, a tri minute kasnije Držić je, nakon protunapada, svojim drugim pogotkom odveo svoju momčad na odmor s velikih 4:0. ‘Bijeli’ su u nastavku odigrali znatno bolje, i u 57. minuti smanjili pogotkom Luke Požege iz slobodnog udarca. Imali su još 3-4 izgledne prilike i mogli dodatno ublažiti poraz, ali nisu ih uspjeli realizirati. Do kraja susreta ušli su Štefanac, Petrović i Salopek umjesto Matanića, Abrlića i Valentića.

Slunjani su na koncu opstali u četvrtoligaškom rangu, što je najbitnije, ali sezonu nikako ne mogu okarakterizirati uspješnom. Jer nakon solidnog jesenskog dijela, u kojem su u 15 utakmica osvojili 21 bod, u proljetnom su u 19 utakmica uzeli mizernih 10 bodova i, uz posljednjeplasirani Banovac, bili najneučinkovitiji u ligi. Vodstvo kluba za sljedeću će sezonu morati ozbiljno poraditi na kadru jer trener Sabljak, koji je naslijedio Bogovića, u proljetnom je dijelu sezone radio u vrlo teškim uvjetima. Igrači su, zbog brojnih obaveza, bili vrlo neredoviti na treninzima, što se, naravno, odrazilo na formu cijele momčadi, a i na utakmicama je imao preveliki broj izostanaka.