28C° Ogulin

31C° Ozalj

30C° Slunj

Slunj osvojio domaći bod protiv Odre, Duga Resa 1929 poražena u Donjoj Stubici

Pogodak za bod Slunjana zabio je Jura Jurčević u 62. minuti, a počasni za Dugorešane Enes Novinić.

U današnjim dvobojima 22. kola skupine A Četvrte lige Središte nogometaši Slunja osvojili su domaći bod protiv Odre, a Duga Resa 1929 je poražena na gostovanju kod Stubice.

‘Bijeli’ su na svom igralištu Zubac, u nešto kompletnijem sastavu, u kojem su nedostajali samo Bauman i Suša, odigrali s Odrom 1:1. Krenuli su u dvoboj s Maravićem, Matovinom, Piršićem, Božičevićem, Požegom, Abrlićem, Radočajem, Jurčevićem, Paulićem, Sabljakom i Valentićem. Gosti su prvih dvadesetak minuta bili bolji, domaći nakon toga uspostavili ravnotežu, ali u 42. minuti ponovo je za njih bio koban prekid. Prizemni ubačaj iz slobodnog udarca Ante Gudelj je smjestio iz Maravića pa je Odra na poluvrijeme otišla s minimalnom prednošću. U nastavak je trener Dalibor Sabljak krenuo sa Štefancem i Zekom umjesto Valentića i Davora Sabljaka, domaći su napravili pritisak, imali posjed, napadali preko bokova i u 62. minuti došli do poravnanja. Paulić je ubacio, Zeko na drugoj vratnici spustio loptu, a Jura Jurčević zabio za 1:1. Probali su Slunjani nakon izjednačenja doći i do drugog pogotka, stvorili su nekoliko prilika, ali ih nisu uspjeli realizirati. U 78. minuti Špoljarić je zamijenio Božičevića, a u pretposljednjoj je Hanachi kod gostiju isključen, no ostalo je premalo vremena da bi domaći iskoristili brojčanu premoć. U trećoj minuti sudačke nadoknade Vidoš je ušao umjesto Špoljarića.

Dugorešani su u Donjoj Stubici poraženi od domaće Stubice rezultatom 4:1, a koban za njih bio je Nikola Pešec, koji im je postigao sva četiri pogotka. Trener Štajduhar ponovo je imao problema na vratarskoj poziciji, koju je popunio mladi Biličić i, nažalost, kumovao kod prva dva gola domaćih. U prvoj jedanaestorici još su istrčali Marinić, Mance, Brbot, Vrbanić, Belavić, Polović, Babić, Novinić, Strgar i Grubešić, a domaći su zabili već u 2. minuti. U 29. minuti Pešec je još jednom poentirao za odlazak Stubice na odmor s dva pogotka viška, iako su Dugorešani, prema prikazanoj igri, zaslužili više. U nastavak je krenuo Halavanić umjesto Babića, ‘plavi’ su se otvorili u želji da dođu do smanjenja rezultata, no Stubičani su u 52. i 56. minuti iz kontranapada preko Pešeca došli do još dva gola. Legek i Stojković ušli su umjesto Grubešića i Marinića, u 65. minuti Enes Novinić je dao počasni pogodak za Dugu Resu 1929, a posljednjih desetak minuta, umjesto Vrabanića i Mancea, odigrali su Palajsa i Boljar.

U sljedećem kolu Dugorešani dočekuju momčad Zagreba, a Slunjani gostuju kod Prečkog.

Održana sjednica IO HNS-a, o ‘klubovima od posebnog interesa’ nije riječi, Karlovac 1919 od sljedeće sezone četvrtoligaš