0C° Duga Resa

4C° Ogulin

-0C° Ozalj

2C° Slunj

Slunj u ‘generalki’ pobijedio susjede iz Cetingrada, prvenstvo otvara gostovanjem u Svetoj Klari

Pogotke za slunjsku momčad postigli su Davor Sabljak (2), Zeko i Požega, a za cetingradsku Mlinac i Rakocija.

Nogometaši Slunja danas su na svom igralištu Zubac, u ‘generalki’ pred početak nove sezone, pobijedili momčad županijskog ligaša Cetingrada rezultatom 4:2.

Slunjani u ovom pripremnom razdoblju nisu uspjeli odigrati puno pripremnih utakmica, štoviše, ovo im je bila tek druga, ali ujedno i zadnja pred start prvenstva u skupini A Četvrte lige Središte. Ugostili su susjede iz Cetingrada, koji su prošle sezone osvojili naslov prvaka Druge županijske lige, i očekivano slavili, ali suparnik se pokazao ‘tvrdim orahom’. Slunjska momčad je dominirala igrom i stvorila puno izglednih prilika, a gosti su se zatvorili i prijetili protunapadima te se u takvom načinu igre pokazali prilično učinkovitima.

Trener Dalibor Sabljak u utakmicu je krenuo s Filipom Radočajem, Vidošem, Baumanom, Zekom, Abrlićem, Davorom Sabljakom, Papeom, Požegom, Turkaljom, Špoljarićem i Paulićem, a priliku su još dobili i Petar Radočaj, koji se ipak predomislio glede prestanka igranja, te mladi Salopek, Valentić, Petrović, J. Cindrić i Sminderovac. Nedostajali su Božičević, Jurčević i Bićanić.

Davor Sabljak je pogotkom glavom, na ubačaj Abrlića, doveo Slunj u vodstvo u 15. minuti, no u 37. minuti, nakon velike pogreške obrane domaćih, Mlinac je zabio za odlazak na odmor s 1:1. U 58. minuti, nakon greške vratara Radočaja, Rakocija je doveo Cetingrad u prednost, ali samo četiri minute kasnije Sabljak je svojim drugim pogotkom poravnao na 2:2. U 73. minuti Krešimir Zeko je, nakon lijepog primanja lopte na prsa, volejem zatresao mrežu gostiju, a konačnih 4:2 postavio je Luka Požega u 84. minuti, nakon izlaska oči u oči s vratarom Cetingrađana.

Amerikanac Chase Van Wey u novoj sezoni ipak neće nositi dres Slunja jer se odlučio na odlazak u Labin, a u međuvremenu je iz Italije stigao Senegalac Pape Ousmane Wane, koji igra na poziciji defenzivnog veznog igrača.

Slunj prvenstvo u skupini A Četvrte lige Središte otvara u subotu gostovanjem u Svetoj Klari kod domaćeg Poleta.