31C° Ozalj

30C° Slunj

Slunjani deklasirani na svom igralištu od drugoplasirane Brezovice

Jedini pogodak za domaće postigao je Domagoj Abrlić u 33. minuti.

Težak poraz doživjeli su nogometaši Slunja danas na svom igralištu Zubac, u utakmici 25. kola skupine A Četvrte lige Središte. Drugoplasirana Brezovica deklasirala ih je sa čak 10:1.

Teško bi ‘bijeli’ parirali kvalitetnim gostima da su nastupili i u kompletnom sastavu, a kamoli desetkovanom kao danas. Trener Dalibor Sabljak nije imao na raspolaganju nekoliko prvotimaca, kao ni vratara Maravića, koji je isključen protiv Straže, pa je među vratnice stao mladi branič Bauman. A uz njega u susret su krenuli još i Matovina, Špoljarić, Božičević, Radočaj, Abrlić, Sabljak, Jurčević, Paulić, Valentić i Darko Cindrić. Bila je to igra mačke i miša, u kojoj su gosti pitanje pobjednika riješili već nakon dvadesetak minuta.

Već u 4. minuti Stjepan Celiček načeo je domaću mrežu, a potom je Veno Smolčić s tri pogotka u nizu od 7. do 24. povisio na 4:0. U 29. minuti Matej Puntarić postigao je peti pogodak gostiju, a četiri minute kasnije Domagoj Abrlić je smanjio iz slobodnog udarca. No nije tu bio kraj mukama Slunjana u prvom dijelu. Josip Kolar je u 39. minuti povisio na 6:1, a Smolčić se svojim četvrtim pogotkom u 43. minuti pobrinuo da gosti na odmor odu s velikih 7:1. U nastavak je krenuo Grdić umjesto Davora Sabljaka, domaći su stajali nešto bolje nego u prvom dijelu, a gosti i dalje imali posjed. U drugih 45 minuta Slunjani su stvorili par poluprilika, no nisu uspjeli zabiti drugi pogodak, ali jesu gosti. Raspoloženi Smolčić je u 62., 77. i 90. minuti iz kaznenog udarca još tri puta pogađao domaću mrežu za velikih konačnih 10:1. U drugom dijelu su kod Slunjana još ušli Gračan, Sminderovac i Salopek umjesto Božičevića, Jurčevića i Valentića.

Duga Resa 1929 je jučer upisala 5:1 domaći poraz od Poleta iz Svete Klare. U sljedećem kolu Dugorešani gostuju kod Golubovca, a Slunjani kod Blata.