2C° Ogulin

3C° Ozalj

2C° Slunj

Slunjani kod kuće remizirali s momčadi Španskog, Duga Resa 1929 uvjerljivo poražena u Kumrovcu

Pogotke za slunjsku momčad postigli su Pape Ousmane Wane i Ivan Piršić, a jedini za Dugorešane Patrik Mihalić.

U današnjim dvobojima 15. kola skupine A Četvrte lige Središte, posljednjeg u jesenskom dijelu sezone, nogometaši Slunja su na svom terenu odigrali neodlučeno 2:2 s momčadi Španskog, dok je Duga Resa 1929 poražena u Kumrovcu od domaćeg Klanjca rezultatom 4:1.

Trener Dalibor Sabljak je za domaći dvoboj sa Zagrepčanima konačno imao malo bolju kadrovsku situaciju. Nije bilo puno izostanaka, a dvoboj su započeli Maravić, Paulić, Bauman, Piršić, Sabljak, Radočaj, Suša, Jurčević, Bićanić, Abrlić i Wane. U 12. minuti, na asistenciju Jurčevića, Senegalac Pape Ousmane Wane doveo je ‘bijele’ u vodstvo, no samo šest minuta kasnije, nakon ubačaja iz kuta, izjednačio je Matija Ceraj. Dvije minute prije kraja poluvremena Ivan Švigir je nakon lijepe akcije gostiju zabio za 1:2 i s tim se rezultatom otišlo na odmor. Požega i Turkalj su krenuli u nastavak umjesto Bićanića i strijelca Wanea, Slunjani su pritisnuli, bili agresivniji i borbeniji, ali vrlo težak blatnjav teren onemogućavao je i jedne i druge u boljoj igri. U međuvremenu su Zeko, Štefanac i Cindrić zamijenili Sabljaka, Jurčevića i Baumana, gosti su odlijevali pritisku, ali ipak su pokleknuli u 89. minuti, kada je Ivan Piršić glavom pogodio za 2:2. U sudačkoj nadoknadi imali su domaći veliku priliku za pobjedu, no Piršić i Radočaj su zasmetali jedan drugome i propustili zabiti, ali i gosti su, nakon kontre, izašli sami pred Maravića, no slunjski vratar je spasio bod svojoj momčadi.

Dugorešani su u Klanjcu nastavili crni niz i upisali deseti uzastopni poraz. Trener Šulentić imao je dosta izostanaka pa je u utakmicu krenuo s Matešom, Marinićem, Šakom, Belavićem, Pavlićem, Polovićem, Manceom, Lesićem, Halavanićem, Topolnjakom i Mihalićem. Poveli su u 21. minuti pogotkom Patrika Mihalića, imali veliku šansu preko Halavanića kod minimalnog vodstva i sve je jako dobro izgledalo do 41. minute. A tada su se u nekoliko minuta doslovno raspali. Prvo je Martin Zrnc poravnao, a u posljednjoj minuti prvog dijela Karlo Sušec je preokrenuo na 2:1. Kako su Dugorešani okončali prvo poluvrijeme, tako su nastavili drugo. U 48. minuti Josip Kolar je povećao vodstvo Klanjca, a samo dvije minute kasnije Valentino Vrabec je postavio konačnih 4:1. U nastavaku susreta u igru su ušli Palajsa, Legek, Boljar, Babić i Grubešić umjesto Polovića, Lesića, Marinića, Šake i Halavanića.

Pogled na ljestvicu nakon jesenskog dijela sezone jasno pokazuje da će oba naša predstavnika u zimskoj stanci trebati velike rekonstrukcije i igračka pojačanja, kako bi u proljeće bili konkurentni u borbi za opstanak. Slunjani su još u proljetnom dijelu prošle sezone imali velikih kadrovskih problema, što se samo preslikalo na ovu, pa se, realno, od njih i nije očekivao dobar rezultat. No, Dugorešani su se pokazali kao veliko razočarenje jer su se uoči sezone igrački dosta pojačali i imali veće ambicije od Slunjana. U njihovom lošem rezultatu veliku ulogu odigrale su i ozljede, koje ih, treba to priznati, nisu mazile, ali da se svejedno od njih očekivalo više – definitivno jest.

IME JE ZNAK

Eva, Mia, Luka i Borna najčešća imena za bebe: Ima i neobičnih poput Argo, Arti, Zrin, Frea…