7C° Duga Resa

6C° Ogulin

5C° Ozalj

6C° Slunj

Slunjani kod kuće remizirali sa zabočkom Mladosti i prekinuli niz od dva uzastopna poraza

Pogodak vrijedan boda postigao je mladi Karlo Bauman u 50. minuti.

SLUNJ – Nogometaši Slunja danas su na svom igralištu Zubac prekinuli niz od dva uzastopna poraza u Četvrtoj ligi Središte. U dvoboju 20. kola odigrali su neodlučeno 1:1 s momčadi Mladosti iz Zaboka.

Nakon domaćeg poraza od Zeline i gostujućeg u Laduču te pada na 12. mjesto ljestvice, ‘bijelima’ je trebao pozitivan rezultat za podizanje samopouzdanja. Šestoplasirana Mladost sigurno nije bila idealan protivnik za takvo nešto, pogotovo nakon što su na odmor otišli sa zaostatkom od jednog pogotka. Međutim, angažiranom igrom u nastavku uspjeli su doći do poravnanja, a da ponovo nisu bili dekoncentrirani u realizaciji, mogli su upisati i pobjedu.

Malo kompletniji sastav imao je na raspolaganju trener Dalibor Sabljak za ovaj susret. Nije mogao računati na ozlijeđene Božičevića, Požegu i Marina Turkalja pa su dvoboj započeli Katić, Matovina, Paulić, Piršić, Bauman, Mance, Radočaj, Matanić, Abrlić, Barić i Plivelić.

U borbenoj i čvrstoj utakmici Slunjani su imali svojih prilika u prvih 45 minuta, ali ih nisu zabili. A gosti su u 31. minuti, nakon povratne lopte, poveli preko Christiana Borca i na odmor odnijeli minimalnu prednost. Na početku nastavka domaći su napravili pritisak, koji je urodio plodom u 50. minuti. Matovina je ubacio, a mladi Karlo Bauman prvijencem postavio konačnih 1:1. I nakon izjednačenja imao je Slunj nekoliko dobrih prilika za preokret. I dalje je bio bolja momčad i napadao, dok su se gosti orjentirali na kontranapade. U posljednjih dvadeset minuta pokušao je Sabljak izmjenama donijeti svježinu svojoj ekipi – ušli su Jurčević, Kučinić, Špoljarić i Bićanić umjesto Paulića, Plivelića, Barića i Baumana – ali ‘bijeli’ više nisu imali snage za završni pritisak prema zabočkim vratima pa je rezultat ostao nepromijenjen.

U srijedu će Slunjani na svom terenu odigrati odgođeni susret s momčadi Zagreba.

MOST ZA RAZVOJ GAZE

Most Gaza – Banija nije izmišljotina: Isplaniran je još 1959., a i sada je u GUP-u Karlovca