13C° Ogulin

13C° Ozalj

Slunjani nadigrali Stražu, prekinuli negativni niz i upisali prvu ovosezonsku domaću pobjedu

Pogotke za ‘bijele’ postigli su Marin Turkalj u 39. i Kristijan Sušilović u 50. minuti.

SLUNJ – Pobjedom 2:0 nad Stražom iz Huma na Sutli, nogometaši Slunja danas su na svom igralištu Zubac prekinuli niz od dva uzastopna poraza i došli do prve ovosezonske domaće pobjede u Četvrtoj ligi Središte.

Bez Matovine su bili ‘bijeli’ u današnjem za njih vrlo bitnom susretu. Nakon dva poraza, trebalo je prekinuti negativni niz, a šesnaestoplasirana Straža bila je idealni suparnik i za upisivanje prve ovosezonske domaće pobjede. Trener Bogović krenuo je u dvoboj s Katićem, Marinićem, Radočajem, Manceom, Božičevićem, Turkaljom, Sušilovićem, Matanićem, Jurčevićem, Abrlićem i Požegom. Gledajući svih 90 minuta, Slunj je bio bolja momčad, imao je više od igre i zasluženo je došao do sva tri boda.

Terensku inicijativu u prvom dijelu susreta ‘bijeli’ su uspjeli okruniti pogotkom Marina Turkalja u 39. minuti i otići na odmor s minimalnom prednošću. Bogović je u nastavak krenuo s Plivelićem umjesto Božičevića, a nakon samo pet minuta igre Kristijan Sušilović je povisio na 2:0. U 52. minuti, nakon preoštrog starta, sudac Vukadin iz Dugog Sela pokazao je Mataniću drugi žuti karton i put u svlačionicu. Iako su ostali s igračem manje, Slunjani su u nastavku dvoboja imali još dvije velike prilike i mogli potvrditi pobjedu, no nisu bili precizni. Međutim, neće žaliti za njima jer su do kraja susreta zadržali stečenu prednost i upisali očekivana tri boda. U završnici utakmice izašli su Mance, Turkalj i Sušilović, a ušli Kučinić, Josip Štefanac i Cindrić.

U sljedećem kolu Slunjani gostuju u Odranskom Obrežu kod domaćeg Dinama.