3C° Ozalj

3C° Slunj

Slunjani neugodno iznenadili: na svom terenu izgubili od posljednjeplasiranog Banovca

Pogodak za ‘bijele’ postigao je Luka Požega u 14. minuti iz kaznenog udarca.

SLUNJ – Nogometaši Slunja danas su, u 32. kolu Četvrte lige Središte, poprilično razočarali svoje navijače. Na svom igralištu Zubac upisali su poraz od posljednjeplasirane momčadi Banovca iz Gline rezultatom 2:1.

Iako je trener Sabljak u najavi naglasio kako očekuje tešku utakmicu, bez obzira što su gosti uvjerljivo posljednji na ljestvici, nismo se nadali da bi ‘bijeli’ mogli upisati poraz. Nedostajali su im Bauman, Piršić, Matovina, Bićanić i Krizmanić, ali, s druge strane, Glinjani su doputovali sa samo 11 igrača, bez ijedne zamjene. Gosti su stali u čvrsti blok pred svojim vratima i prijetili iz protunapada i upravo taj recept donio im je pobjedu.

Domaći su krenuli u susret s Katićem, Paulićem, Kučinićem, Barićem, Božičevićem, Turkaljom, Manceom, Radočajem, Jurčevićem, Abrlićem, Požegom. Imali su terensku inicijativu i poveli u 14. minuti. Božičević je izborio kazneni udarac, a Luka Požega ga pretvorio u 1:0. U tim trenucima zaista se činilo da će Slunjani prekinuti niz od tri uzastopna prvenstvena poraza jer malo tko se nadao da ‘fenjeraš’ iz Gline može do preokreta. Međutim, samo dvije minute kasnije gosti su izjednačili. ‘Bijeli’ nisu dobro očistili pred svojim vratima nakon ubačaja iz kuta pa je Pero Savić udarcem s ruba kaznenog prostora matirao Katića.

U nastavak je Sabljak krenuo s Matanićem umjesto Kučinića. Domaći su i dalje imali posjed i diktirali tempo utakmice, ali u 59. minuti sjevnula je brza konta gostiju, koju je Matej Cestarić završio pogotkom za 1:2. Nakon postignutog gola, Glinjani su se u potpunosti povukli i posvetili obrani. Slunjani su imali dvije prilike preko Jurčevića i Plivelića, ali ih nisu uspjeli realizirati pa su bodovi neočekivano otišli put Gline.

U pretposljednjem ovosezonskom kolu Slunj gostuje kod momčadi Zagreba.