15C° Karlovac

15C° Duga Resa

14C° Ogulin

15C° Ozalj

Slunjani otvorili proljeće domaćim bodom protiv Poleta, Dugorešani poraženi na gostovanju kod Odre

Jedini pogodak za ‘bijele’ postigao je Ivan Paulić u 13. minuti.

Na otvaranju proljetnog prvenstva skupine A Četvrte lige Središte nogometaši Slunja osvojili su domaći bod protiv Poleta iz Svete Klare, dok je Duga Resa 1929 poražena na gostovanju kod Odre.

Slunjani su danas na svom igralištu s Poletom odigrali neodlučeno 1:1. Utakmicu su započeli Maravić, Matovina, Bauman, Piršić, Radočaj, Sabljak, Abrlić, Cindrić, Paulić, Jurčević i Valentić, a u ravnopravnom prvom poluvremenu poveli su u 13. minuti preko Ivana Paulića, koji je, nakon ubačaja s lijeve strane, lijepo iskosa pogodio suprotni kut nemoćnog Frasa. Mateković je krenuo u nastavak umjesto Sabljaka, a gosti su preuzeli inicijativu i tražili poravnanje. Nakon sat vremena igre Štefanac je zamijenio Cindrića, a u 63. minuti gosti su preko Ivana Lasića uspjeli izjednačiti. Domaći su u ostatku dvoboja imali nekoliko obećavajućih protunapada, u kojima je nedostajalo koncentracije, a gosti su zatresli gredu. U 75. minuti Špoljarić i Božičević ušli su umjesto Valentića i Matekovića, a u pretposljednjoj je Vidoš zamijenio Jurčevića.

Dugorešani su dugački niz poraza iz jesenskog dijela sezone nastavili danas u Odri. Izgubili su od istoimenog domaćina rezultatom 4:0, no dojam je da je poraz previsok u odnosu na prikazano na travnjaku. Mateša, Mihalić, Pavlić, Vrbanić, Belavić, Babić, Polović, Novinić, Strgar, Grubešić i Marinić bili su u prvoj jedanaestorici, a domaćin je poveo u 25. minuti preko Marina Filipovića nakon ubacivanja iz kuta. Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Odre, a Dugorešani su bili ravnopravni suparnik i u nastavku utakmice. U drugo poluvrijeme krenuli su Lesić i Brbot umjesto Babića i Grubešića, a u 61. Boljar je zamijenio Novinića. Imali su ‘plavi’ dobru priliku za poravnanje, no nisu je uspjeli realizirati, a onda je Haithem Hitachi iz protunapada u 65. minuti povisio na 2:0. U 77. minuti Halavanić je ušao umjesto Pavlića, a u završnici, u 83. i 87. minuti, domaći su preko Matea Kljajića postigli još dva pogotka.

U sljedećem kolu Duga Resa 1929 dočekuje Prečko, a Slunj gostuje kod drugoplasiranog Golubovca.