5C° Ozalj

6C° Slunj

Slunjani poraženi u Humu na Sutli: igrali bez 12 igrača, branio mladi Bauman, Sabljak imao samo jednu zamjenu

Izjednačujući pogodak za ‘bijele’ zabio je Angelo Špoljarić u 39. minuti.

Nogometaši Slunja danas su u Humu na Sutli doživjeli novi poraz u Četvrtoj ligi Središte. U utakmici 25. kola poraženi su od domaće momčadi Straže rezultatom 2:1.

Prije deset dana Slunjani su napravili pravi podvig u Donjoj Stubici, kada su bez čak 11 igrača nadigrali domaći Stubicu sa 4:3 i došli do punog plijena. Nadali smo se tada da se, barem ove sezone, više neće ponoviti takva situacija, da trener Dalibor Sabljak ima toliki broj izostanaka i jedva sastavlja momčad. Međutim, dogodila se. Slunjski strateg u današnjem ogledu u Humu na Sutli nije imao na raspolaganju čak 12 igrača, uključujući i prvog vratara. U najavi susreta kazao nam je da neće moći računati na Božičevića, Požegu, Turkalja, Piršića, Plivelića, Matanića, Bićanića, Salopeka i Katića, a u međuvremenu su mu iz konkurencije otpali i Krizmanić, Štefanac i Fran Cindrić.

Kako slunjska momčad nema zamjenu za prvog vratara Katića, među vratnice je danas stao mladi igrač Karlo Bauman, a uz njega su još istrčali Matovina, Paulić, Špoljarić, Radočaj, Kučinić, Mance, Valentić, Barić, Jurčević i Abrlić. Na klupi za pričuve bio je samo mladi Petrović. Unatoč svim navedenim nedaćama, u slunjskom su se taboru nadali da mogu do pozitivnog rezultata jer suparnik im je danas bila pretposljednja momčad lige. Ali upravo taj podatak dao je dodatni imperativ domaćima, kojima ‘gori pod petama’, pa su danas nasušno trebali tri boda.

Straža je povela već u 8. minuti. Barić je bio u duelu s jednim domaćim igračem u svom kaznenom prostoru, a sudac Vukadin iz Dugog Sela je, nakon kratkog premišljanja, pokazao na bijelu točku. Prilično sumnjiv kazneni udarac za domaćina iskoristio je Marko Pavić i svladao Baumana za 1:0. Imala je domaća momčad nakon pogotka još nekoliko dobrih situacija, nije ih iskoristila, a kako je poluvrijeme odmicalo, Slunjani su se stabilizirali, preuzeli posjed lopte i preko Angela Špoljarića u 39. minuti došli do poravnanja.

‘Bijeli’ su dobro krenuli i u nastavak te uspješno odolijevali pritisku kojeg je Straža stvorila u prvih petnaestak minuta. Abrlić i Radočaj bili su u prilici donijeti Slunjanima prednost, no nisu iskoristili dobre situacije u kojima su se našli. U 68. minuti sjevnula je domaća kontra, iz koje je Pavić svojim drugim pogotkom donio Straži konačnih 2:1. U posljednjoj minuti, nakon ubačaja iz kuta, Matovina je pogodio vratnicu, a jedina zamjena Petrović ušao je umjesto Valentića.

U sljedećem kolu Slunj dočekuje momčad Dinama iz Odranskog Obreža.

Dominacija Ogulinki: Barbara Žilić i Marija Paušić najbolji ženski par Karlovačke županije