0C° Duga Resa

4C° Ogulin

-0C° Ozalj

2C° Slunj

Slunjani pružili dobar otpor u prvom poluvremenu, u nastavku Karlovac 1919 došao do uvjerljive pobjede

Pogotke za karlovačku momčad postigli su Karlo Joha, Borna Pausić, Luka Čakarić, Ilija Bagarić i Carlos Olmo.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 i Slunja odmjerili su danas snage na Čavlekovom stadionu u prijateljskoj utakmici – ishod je na koncu bio 5:0 za trećeligaša.

Bio je to dvoboj s dva potpuno različita poluvremena. U prvom, dok su Slunjani imali snage, dobro su parirali ‘plavo-bijelima’ pa se na odmor otišlo bez pogodaka. No, u nastavku su gosti posustali, Karlovac 1919 je u potpunosti preuzeo inicijativu i počeo zabijati, a nakon sat vremena igre, kad je trener Ćuk na teren poslao osmoricu svježih igrača, igralo se samo prema golu Katića. Karlovački trener utakmicu je započeo s Bermancem, Ribarom, Pausićem, Johom, Srpkom, Anićem, Stepincem, Kelavom, Sušilovićem, Mamićem i Dedijerom, a kolega mu Bogović s druge strane s Katićem, Matovinom, Matanićem, Radočajem, Abrlićem, Marinom Turkaljom, Manceom, Paulićem, Kučinićem, Požegom i Plivelićem.

U karlovačkim redovima nije bilo ozlijeđenih Knezovića, Ramića i Solde, Brumen vjerojatno odlazi iz kluba, a nad Pamićem, koji je predstavljen kao veliko pojačanje, za sada stoji veliki upitnik. U Sloveniji je imao dugačku pauzu od igranja, u Medulinu se ozlijedio na drugom treningu i pitanje je koliko će na njega Ćuk moći računati kad krene nastavak prvenstva. U slunjskoj momčadi nedostajalo je najzvučnije pojačanje – bivši karlovački kapetan Antonijo Turkalj.

Iako je Karlovac 1919 od početka imao više loptu u nogama i kombinirao, prvi su opasnije zaprijetili Slunjani. U 24. minuti, nakon ubačaja s desne strane, Paulić je uklizao na loptu pred Bermancem, ali je zamalo zakasnio na nju. U sljedećoj minuti Srpak se našao u dobroj situaciji pred Katićem, no slunjska obrana blokirala mu je udarac u posljednji trenutak. U 27. minuti Mamić je oprobao udarac s 25-26 metara, ali lopta je otišla preko grede, a u 43. minuti Kelava je primio jednu dobru dubinsku loptu i pokušao prebaciti istrčalog Katića, ali nije bio precizan. U slunjskoj momčadi tijekom prvog dijela u igru su još ušli Bauman i Bićanić.

U nastavak je Ćuk krenuo s Prpićem na lijevom braniču umjesto Srpka, a Slunjani s istim sastavom koji je završio prvo poluvrijeme. U 51, minuti Kelava je iz teške situacije, prilično iskosa s desne strane, dobro pucao, ali Katić je bio na mjestu, a u 56. Karlovac 1919 je poveo. Ribar je izborio slobodni udarac na dvadesetak metara od gola malo prema desnoj strani, a Karlo Joha krasno od vratnice pogodio mrežu nemoćnog Katića za 1:0. U 60. minuti u domaćoj momčadi na travnjaku su ostali Ribar, Pausić i Prpić, a s klupe su ušli Bogović, Vratarić, Marinić, Olmo, Mićunović, Bagarić, Đukić i Čakarić. Karlovac 1919 je potpuno stisnuo goste u njihovu polovicu igrališta i ubrzo stigao do novog pogotka. Nakon kratko izvedenog udarca iz kuta, Bagarić je ubacio, Slunjani nisu dobro očistili opasnost pa Pausiću nije bilo teško iz blizine pogoditi mrežu. U 66. minuti Bagarić je ukrao loptu gostujućoj obrani, oštro ubacio s desne strane, Čakarić je utrčao na prvu vratnicu i zabio za 3:0. Četiri minute kasnije vrlo raspoloženi Ilija Bagarić izveo je potez utakmice. S ruba kaznenog prostora, iskosa s lijeve strane, pogodio je suprotne rašlje potpuno nemoćnog Katića za 4:0. U slunjskoj momčadi potom su ušli Božičević, Salopek i Fran Cindrić, a u 83. minuti, nakon kornera Mićunovića, Pausić je glavom uzdrmao gredu, a odbijenu loptu Carlos Olmo ubacio u mrežu za konačnih 5:0. Do kraja susreta u slunjskim redovima u igru su još ušli Pandža i Mihael Cindrić.

Karlovčani za sada više nemaju dogovorenih pripremnih utakmica i čekaju odluke o nastavku natjecanja u Trećoj hrvatskoj ligi Središte, dok će Slunjani u srijedu odmjeriti snage sa Zadrom.

Fotogaleriju s utakmice možete pogledati na Facebook stranici RM Sport.