15C° Karlovac

14C° Duga Resa

13C° Ogulin

15C° Ozalj

Bahata i prepotentna Engleska, koja se uoči polufinala ismijavala s Hrvatskom, danas je u drugom razredu Lige nacija. Gdje je Hrvatska? Gospodo Englezi, na Final Fouru, među četiri najbolje europske momčadi Gospodo, ima li tko jači? Lekcija kakvu su Austrijanci dobili još jedino od Janice i Ivice Kostelić Manekenka smatra da mladoliki izgled duguje vegetarijanstvu koje prakticira od 13. godine. Dugi niz godina se pridržava 'dugine dijete' koja sadrži hranu u spektru duginih boja, od plave, do narančaste Američka manekenka (68) je otkrila tajnu dobrog izgleda: 'Budite zdravi, ali i živahni!' Vukovar je ovog vikenda bio domaćin devetom Memorijalnom nogometnom turniru Blago Zadro, a pobjednici su postali nogometaši Širokog Brijega. U finalnoj utakmici nije bilo golova, hrvatski prvoligaš Slaven Belupo i Široki Brijeg su odigrali 0-0, a nakon udaraca s bijele točke slavio je Široki Brijeg 6-5. U polufinalu je Široki Brijeg, pak, s 3-2 bio bolji od Osijeka. Osječki nogometaši su osvojili treće mjesto nakon što su slavili protiv hrvatskog drugoligaša Vukovara 1991 s minimalnih 1-0 uz pogodak Petra Brleka. Inače, Vukovar 1991 je u polufinalu ranije poražen od Slaven Belupa s 2-3. Nogometaši Širokog osvojili su Memorijalni turnir Blago Zadro Marcelo je prisilno izašao već u 18. minuti protiv Austrije, a ozlijedio je lijevi bedreni mišić. Udarac je doživjela Hrvatska, ali i Inter, koji će znatno oslabljeniji u utakmicu protiv španjolskog velikana Talijani: Brozovića neće biti 2 do 3 tjedna, propušta Barcu u LP-u

Slunjani upisali prvu ovosezonsku pobjedu, Dugorešani nastavili niz poraza

U pobjedi Slunjana David Bićanić je bio dvostruki strijelac, a jedan pogodak dao je Pape Ousmane Wane, dok je jedini gol za Dugorešane dao Mateo Matuzić.

U današnjim utakmicama 13. kola skupine A Četvrte lige Središte nogometaši Slunja došli su do svoje prve ovosezonske pobjede, dok je Duga Resa 1929 nastavila niz poraza.

Iako jako desetkovani i s podosta načetih igrača u sastavu, Slunjani su na svom igralištu Zubac slavili nad Stubicom rezultatom 3:2 i upisali prvu ovosezonsku pobjedu. Krenuli su u susret s Maravićem, Paulićem, Cindrićem, Baumanom, Piršićem, Waneom, Sabljakom, Radočajem, Bićanićem, Jurčevićem i Abrlićem, a gosti su u 17. minuti, nakon polukontre, poveli pogotkom Ivana Čekolja. Kada je Matija Drempetić u 34. minuti iz kaznenog udarca povećao prednost Stubičana, činilo se da će ‘bijeli’ upisati još jedan poraz u nizu. Međutim, pet minuta kasnije, nakon ubačaja Abrlića, Senegalac Wane je odbijenu loptu gostujuće obrane smjestio u mrežu pa su Slunjani otišli na odmor sa samo pogotkom zaostatka. U nastavak su krenuli agresivno i sa željom da dođu do poravnanja i to im je pšošlo za rukom u 58. minuti. Nakon lijepe akcije po boku, David Bićanić je poravnao na 2:2. U 69. minuti Jurčević je primio loptu u kaznenom prostoru gostiju, dao povratnu za Bićanića, koji je svojim drugim pogotkom donio Slunjanima prvom ovosezonsko slavlje. U završnici susreta Valentić i Salopek, jedine zamjene, ušli su umjesto Cindrića i Bićanića.

Duga Resa 1929 je na svom stadionu nastavila niz poraza, izgubivši od Brezovice rezultatom 3:1 ‘Plavi’ su odigrali dobru utakmicu, pošteno se borili, ali opet im je realizacija bila rak rana. Promašili su tijekom susreta čak pet velikih prilika i Uprava će u zimskoj stanci morati poraditi na dovođenju nekog boljeg napadača, koji će taskve izgledne prilike pretvarati u pogotke. Trener Šulentić krenuo je u utakmicu s Matešom, Halavanićem, Grubešićem, Marinićem, Vrbanićem, Pavlićem, Manceom, Matuzićem, Polovićem, Strgarom i Mihalićem. Gosti su poveli već u 10. minuti preko Matije Antunovića i s minimalnim vodstvom otišli na odmor. U nastavak je krenuo Lesić umjesto Grubešića, a u 60. minuti Veno Smolčić povećao je prednost Brezovice. Osam minuta kasnije Mateo Matuzić je smanjio na 2:1, no sve nade Dugorešana u povoljan rezultat uništio je crveni karton Strgara u 84. minuti zbog udaranja suparničkog igrača. U 90. minuti Ivan Sokić je postavio konačnih 3:1.

U sljedećem kolu Duga Resa 1929 dočekuje vodeći Dinamo iz Odranskog Obreža, a Slunj gostuje kod momčadi Zagreba.