4C° Duga Resa

5C° Ogulin

4C° Ozalj

Slunjani upisali uvjerljiv poraz na gostovanju kod Rugvice Save 1976

Jedini pogodak u uvjerljivom porazu ‘bijelih’ postigao je mladi Karlo Bauman u 55. minuti.

Nogometaši Slunja danas su u Rugvici, u utakmici 29. kola Četvrte lige Središte, doživjeli uvjerljiv poraz. Nadigrala ih je domaća momčad Rugvice Save 1976 rezultatom 5:1.

Znao je trener Sabljak da će protiv do ovog kola šestoplasiranog domaćina teško do pozitivnog rezultata, ali vjerojatno nije očekivao ovakav scenarij utakmice. Domaćin je vrlo brzo došao do dva pogotka prednosti, Slunjani su, potpuno neočekivano, imali prilično velik posjed lopte, ali to nisu iskoristili. Štoviše, iskoristila je to domaća momčad, koja je bila ubojita iz protunapada i na taj način došla do većine pogodaka.

Ponovo su ‘bijeli’ imali velik broj izostanaka. Piršića nije bilo zbog ozljede, Kučinića i Abrlića zbog kartona, a Bićanića, Matovine, Požege, Matanića i Štefanca zbog poslovnih i drugih obaveza. U momčad su se vratili Plivelić, Turkalj i Božičević, no nakon podužeg oporavka od ozljeda, nisu bili u optimalnoj formi. Slunj je u utakmicu krenuo s Katićem, Paulićem, Špoljarićem, Radočajem, Baumanom, Božičevićem, Turkaljom, Manceom, Barićem, Jurčevićem i Plivelićem, a na klupi su bili samo Valentić, Krizmanić i Salopek.

Nažalost, već je prva minuta donijela pogodak domaćina, a strijelac je bio Emanuel Benković. Deset minuta kasnije na 2:0 je povisio Zvonimir Škegro, a golom u 43. minuti za 3:0 Mate Mizan je zaokružio odlično poluvrijeme Rugvice Save 1976, a vrlo loše slunjske momčadi. Bolje su ‘bijeli’ ušli u nastavak i u 55. minuti preko mladog Karla Baumana smanjili, a potom imali još dvije dobre prilike, ali ih nisu iskoristili. U 70. minuti Anto Filipović vratio je domaćima tri pogotka prednosti, tri minute kasnije Salopek je zamijenio Turkalja, a u 75. minuti točku na i stavio je Škegro svojim drugim golom. Do kraja susreta još su ušli Krizmanić i Valentić umjesto Plivelića i Špoljarića.

U sljedećem kolu Slunj dočekuje momčad Tondacha iz Bedekovčine.