24C° Ogulin

25C° Ozalj

25C° Slunj

Sport STOLNI TENIS Podijeli

Španjolke osigurale 1. mjesto u skupini, dvoboj Dugorešanki i Ruskinja odlučuje o drugom putniku u četvrtfinale

Ostaje žal za dvobojem Wang i Li, u kojem je igračica dugoreške ekipe propustila 2:0 vodstvo u setovima i meč loptu u četvrtom.

Igračice španjolske UCAM Cartagene nakon prvog dana natjecanja u skupini D drugog kruga Europskog kupa u Vodicama osigurale su prvo mjesto u skupini i plasman u četvrtfinale, a o drugom putniku među osam najboljih ekipa odlučit će sutrašnji dvoboj Aquaestila i ruskog TMK-Tagmeta iz Taganroga.

U večerašnjem ogledu Dugorešanki i Španjolki, koje slove za jedne od najvećih favoritkinja za naslov pobjednica Europskog kupa, Španjolke su slavile s 3:2, ali ostao je dojam da su igračice trenera Nikice Vukelje mogle do pobjede. U prvom meču Han Xue Vukelja povela je protiv Marie Xiao (11:5), ali nastavak dvoboja pripao je igračici španjolske ekipe, koja je s 11:8, 11:7 i 11:2 došla do pobjede. A Amerikanka Amy Wang bila je vrlo blizu pobjede nad Fen Li. Povela je s 2:0 u setovima (11:7, 11:4), izgubila treći (11:5), a onda u super neizvjesnom četvrtom spasila set loptu pa došla do meč lopte (11:10), ali nije je iskoristila pa je Li s 13:11 meč odvela u odlučujući peti set. U njemu je Wang povela 2:0 i 3:1, kod 5:4 spasila meč loptu, ali odlučujući poen pripao je igračici španjolske ekipe (6:5).

Rakovac i Wang donijele izjednačenje, Han Vukelja u odlučujućem dvoboju poražena od Li

Vrlo sličan scenarij, ali sa sretnijim završetkom, dogodio se u ogledu Lee Rakovac i Dore Madarasz. Igračica dugoreške ekipe je povela 2:0 u setovima (11:8, 11:8), ali Madarasz je s 11:6 i 11:7 poravnala i odvela meč u peti set. U odlučujućem setu Rakovac je ipak bila bolja i sa 6:2 ostavila Aquaestil u susretu. Izjednačenje je donijela Wang u dvoboju s Xiao. Igračica španjolske ekipe povela je (11:9), Amerikanka u dresu Aquaestila izjednačila (11:7), a onda u trećem setu preokrenula 5:1 vodstvo Xiao i s 11:9 došla do 2:1 u setovima. A u četvrtom je igračica Cartagene imala 9:7, ali je Wang sa četiri uzastopna poena došla do 11:9, pobjede 3:1 u setovima i poravnanja ukupnog rezultata na 2:2.

Han Vukelja i Li odlučivale su o ukupnom pobjedniku susreta. Dugoreška igračica dobro je krenula i dobila prvi set s 11:9. U drugom je vodila 6:3, no Li je okrenula i izjednačila s 11:8. I nakon gubitka seta Han Vukelja potpuno je potonula pa je igračica španjolske ekipe s glatkih 11:3 i 11:1 došla do 3:1 i donijela ukupnu pobjedu svojoj ekipi.

U prvom susretu današnjeg dana UCAM Cartagena je s 3:0 bila bolja od TMK-Tagmeta. Fen Li je nadigrala Yuliu Prokhorovu 3:2 (14:12, 10:12, 12:14, 11:7, 6:0), Maria Xiao Margaritu Fetukhinu 3:0 (11:6, 11:6, 12:10), a Dora Madarasz je s 3:1 slavila nad Olgom Kulikovom (11:6, 6:11, 11:7, 11:6).

Odlučujući dvoboj Aquaestila i ruskog TMK-Tagmeta za prolazak u četvrtfinale igra se sutra od 17 sati.