6C° Duga Resa

9C° Ogulin

6C° Ozalj

6C° Slunj

Spretnim i sretnim pogotkom Novinića Karlovac 1919 na ‘Čavleku’ pobijedio Savu Strmec

Pobjednički pogodak Enes Novinić postigao je u 52. minuti nakon ubačaja iz kuta Karla Johe.

KARLOVAC – Spretnim i sretnim pogotkom Enesa Novinića nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 26. kola Četvrte lige Središte, pobijedili momčad Save Strmec iz Strmca Samoborskog rezultatom 1:0.

Domaći su bili bolji protivnik, imali puno više od igre i potpuno zasluženo osvojili sva tri boda, ali do njih su došli s puno muke. Nedostajao im je Mićunović, koji zna povezati igru i dati pravi pas, pa smo danas gledali prilično rastrganu igru ‘plavo-bijelih’, ali dovoljnu za pobjedu nad suparnikom koji je, barem prema prikazanom, došao po bod. Gosti su vrlo malo toga pokazali, orjentirali se na obranu, a najbolji igrač bio im je vratar Bašić, koji ih je spasio uvjerljivijeg poraza.

Prvo uzbuđenje pred gostujućim vratima dogodilo se već u 5. minuti, kada je, nakon ubačaja Novinića s lijeve strane, Horvatin pao u petercu. Domaći su tražili najstrožu kaznu, ali sudac Hrgović iz Zagreba nije bio istog mišljenja. U 11. minuti, nakon ubačaja iz kuta, Turkalj puca glavom pored vratnice, a u 20. Joha bježi obrani Save po lijevoj strani, puca iskosa, ali Bašić je siguran. Gostujući vratar se iskazao i minutu kasnije, kada je odličan pokušaj glavom Novinića ‘izvadio’ ispod grede, a prvi i jedini udarac Save u prvom dijelu ubilježili smo u 26. minuti, ali je otišao pored Demirovićeve vratnice. Do kraja poluvremena Karlovac 1919 je još dva puta zaprijetio iz daljine. U 32. minuti udarac je okušao Pausić, a u 44. Turkalj iz slobodnog udarca, ali oba puta Bašić je bio na visini zadatka.

U drugoj minuti nastavka Novinić, nakon udarca iz kuta, puca glavom pored vratnice, a u 52. minuti, nakon ‘reprize’ spomenute akcije, Karlovac 1919 dolazi do pobjedničkog pogotka. Ponovo je Joha ubacio iz kuta s lijeve strane, a Enes Novinić skočio te sretno i spretno, više leđima nego glavom, poslao loptu pod gredu u mrežu. U 60. minuti prijetili su gosti iskosa s lijeve strane, ali je Demirović obranio, a dobru situaciju imali su i šest minuta kasnije, kada prijete iskosa s desne strane, ali zamalo pored vratnice. U 69. minuti igrači Save tražili su jedanaesterac nakon pada njihovog igrača pred domaćim golom, ali niti ovog puta sudac Hrgović nije ništa dosudio, a do kraja susreta gosti su preuzeli inicijativu i nastojali doći do izjednačenja, ali niti jednom više nisu ozbiljnije ugrozili domaća vrata. S druge strane, ‘plavo-bijeli’ su imali nekoliko obećavajućih protunapada, iz kojih su mogli riješiti susret, ali ih nisu iskoristili.

Karlovac II ubilježio uvjerljiv poraz u Rijeci od Zameta II: Požegina momčad jako pala u drugom poluvremenu