Na današnji dan prisjećamo se hrabrih i snažnih žena koje su se, unatoč prijetnjama, zastrašivanjima i progonima, usudile podići svoj glas protiv nepravde i nejednakosti, rekao je u svojoj čestitici premijer Orešković.
Svjesni smo da još i danas traje borba za jednakopravni položaj žena, osobito u radnoj okolini. Ne smijemo zaboraviti da pola čovječanstva čine žene koje daju ogroman doprinos društvu i zbog toga im je potrebno omogućiti da ostvare sve svoje potencijale, u društvenim, političkim, ekonomskim, znanstvenim i kulturnim sferama društva. U demokratskom i modernom društvu u kakvom živimo, bilo kakva vrsta diskriminacije je neprihvatljiva. Na nama je da osiguramo uvjete da žene budu jednako poštovane, cijenjene po sposobnostima i postignućima te pošteno nagrađene za rad. U tome ćemo biti ustrajni, jer dok rodna ravnopravnost u potpunosti ne zaživi u svim aspektima poslovnog i privatnog života, nećemo se moći nazivati pravednim društvom. Svojim znanjem, upornošću i požrtvovnošću žene čine naše društvo boljim te im na tome zahvaljujem i u ime Vlade Republike Hrvatske i moje osobno, čestitam Međunarodni dan žena", stoji u Oreškovićevoj čestitki u povodu 8. ožujka, Međunarodnog dana žena.
Ženska grupa Karlovac Korak će povodom Dana žena održati konferenciju za novinare. Bit će govora o zaštiti žena od nasilja, o položaju žena te o radu i problemima s kojima se susreće Ženska grupa Korak.
Forum žena SDP-a Karlovac dijelit će na tržnici od 10 sati karanfile te s tog mjesta poručiti Vladi RH da se pravima žena ne može cjenkati kao na tržnici.