9C° Duga Resa

9C° Ogulin

8C° Ozalj

8C° Slunj

Štefančićeve trupe, iako prilično oslabljene, osvojile sva tri boda na gostovanju u Novskoj

Pogotke u novoj pobjedi ‘plavo-bijelih’ postigli su Nikola Šprajcer, Toni Kurečki i Ivan Mamić.

Nogometaši Karlovca 1919, iako u prilično oslabljenom sastavu, nastavili su pobjednički niz u Četvrtoj ligi Središte. U utakmici 11. kola slavili su u Novskoj nad domaćom momčadi Sloge rezultatom 3:1.

Na mukama je bio trener Štefančić uoči ovog dvoboja. Domaćin je bio na 14. mjestu ljestvice i to gostovanje spadalo je u skupinu onih na kojima, ako ciljaš na visok plasman, moraš pobijediti. Međutim, karlovački trener nije mogao računati na kartoniranog Daniela Marinića te Johu, Novinića, Turkalja i Mićunovića. Pa je u Novskoj na travnjak istrčala prilično ‘šarena’ postava s Jurićem-Barom na vratima, Magdićem i Jakovićem na stoperima, braniče su igrali Prpić i Pahanić, sredinu terena držali su Veselić, Vinski i Šako, a naprijed Cindrić, Mamić i Kurečki.

Po vrlo lošem terenu nije se moglo pretjerano dobro kombinirati pa su i prilike, pogotovo u prvih 45 minuta, gotovo u potpunosti izostale. ‘Plavo-bijeli’ su stvorili par poluprilika iz prekida, a domaćin je bio vrlo sterilan u igri prema Juriću-Bari.

U poluvremenu je Štefančić u svlačionici ostavio Šaku i Cindrića, a uveo Popovačkog i Šprajcera – i pogodio s izmjenama! Upravo spomenuta dvojica kreirali su vodstvo Karlovca 1919. Popovački je u 58. minuti ubacio s lijeve strane oštu loptu u kazneni prostor, a Nikola Šprajcer na prvoj vratnici poentirao za 0:1. Samo četiri minute kasnije ‘plavo-bijeli’ su povećali prednost. Ovog puta Mamić je bio asistent s lijeve strane, a na drugoj vratnici glavom je mrežu nemoćnog Dokuzovića zatresao Toni Kurečki. ‘Blitzkrieg’ karlovačke momčadi okončao je u 64. minuti Ivan Mamić, postigavši pogodak nakon solo akcije. Domaćin je u 75. minuti uspio doći do počasnog pogotka, a postigao ga je Žiška s druge vratnice nakon ubačaja.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 na pomoćnom igralištu Čavlekovog stadiona dočekuje momčad Dinama iz Odranskog Obreža.

STRELJAŠTVO

Dugorešani drugoplasirani u 1. kolu Prve A hrvatske lige u zračnoj pušci, ‘policajci’ zauzeli 3. mjesto u zračnom pištolju