Radio Mrežnica
STRELJAŠTVO Podijeli

Streljački klub Duga Resa pobjednik Lige Hrvatske u gađanju serijskom zračnom puškom za seniore, Karlovčani petoplasirani

U pojedinačnom dijelu natjecanja Nikola Grčić iz Karlovca zauzeo je četvrto, a Filip Brinski iz Duge Rese 5. mjesto.

Streljački klub Duga Resa pobjednik je Lige Hrvatske u gađanju serijskom zračnom puškom za seniore u disciplini 10 metara 40 hitaca za sezonu 2019/2020..

U završnom 9. kolu, održanom jučer u Čakovcu, Dugorešani su u ekipnom dijelu natjecanja osvojili bodove protiv Podravke iz Koprivnice, koja nije nastupila, te su u konačnom ekipnom plasmanu zauzeli 1. mjesto sa 17 bodova, jednim više od Marije Bistrice, odnosno dva od sisačke HVIDR-e. Streljački klub Karlovac u završnom je kolu bio bolji od HT-a Varaždin pa je sezonu završio na 5. mjestu s 10 bodova.

U pojedinačnom dijelu natjecanja u završnom 9. kolu Filip Brinski iz Duge Rese zauzeo je 2. mjesto s 368 pogođenih krugova, koliko je imao i trećeplasirani Nikola Grčić iz Karlovca. U ukupnom pojedinačnom plasmanu Grčić je na koncu osvojio 4. mjesto s prosjekom od 366.22 krugova, a Brinski peto s 365.44 krugova. Bojan Stipančić iz dugoreškog kluba uoči završnog kola imao je prosjek od 370.13 krugova i vrlo je izgledno da bi zauzeo jedno od prva tri mjesta, no zbog poslovnih obaveza nije nastupio u završnom kolu pa je ostao bez plasmana.