Studeni donosi završetak aglomeracije u Dugoj Resi, stiže finalni sloj asfalta, signalizacija…
Nakon toga, počinje uređenje parka, zelenih površina, rasvjete….
U ovom mjesecu, najkasnije u studenom trebali bi biti gotovi radovi na aglomeraciji u Dugoj Resi.
Radi se o postavljanju završnog dijela asfalta na trenutne prometnice po kojima se već dugo vozi slalom zbog šahtova koji vire. Prije četiri dana izvođač radova Georad dao je do znanja da su završili s ispitivanjima kanalizacije, a od tad je sve na dugoreškoj Arkadi koja bi trebala asfaltirati prometnice.Najavili su to danas gradonačelnik Duge Rese Tomislav Boljar i pročelnik Mladen Rakočević, ali i i direktor Komunalnog Željko Kučinić na aktualcu gradskog vijeća.
To znači da bi cijela Duga Resa, osim G. Mrzlog Polja, bila gotova s radovima, prometnice bi bile asfaltirane, a nakon toga bi uslijedilo postavljanje prometne signalizacije. Upravo njen nedostatak cijelo ovo vrijeme dovodi do “ludila” sve sudionike u prometu, a danas se čulo da postavljeni znakovi nestaju preko noći, točnije, kradu se.
Za signalizaciju kao i za cjelokupno gradilište dosad bio je odgovoran izvođač radova Georad, no od 9. listopada sada je to Arkada, dopunio je Boljar.
Završetak aglomeracije i konačno asfaltiranje otvorit će put novoj fazi uređenja grada, rekao je Boljar za Radio Mrežnicu.
To znači i uređenje parka dr. Franje Tuđmana, dijela Kasara, potom nove rasvjete po gradskim prometnicama do hortikulturalnog uređenja, prije svega dijela između Jozefinske ceste i zgrade gradske uprave.
A dok sve ne bude “tip-top” vijećnike muči niz problema upravo uz aglomeracijske radove. Dražena Benkovića (HNS) uz pitanje završetka radova, zanima i moguća regulacija naplate parkirnih mjesta u gradu pa predlaže studiju o tom problemu. Među ostalim, predlaže i besplatno parkiranje za stanare u centru, ali za one koji dolaze, mogućnost naplate.
Josip Vlašić (HDZ) otvorio je pitanje nepostojanja signalizacije u Dugoj Resi s obzirom na sve radove, dok je Dražena Palajsu (HSS) zanimao nedostatak rasvjete u centru, na Mrežničkoj obali, u Kasaru, dijelu Jelačićeve. Apelirao je na Grad i da u budućnosti u uređenom parku postavi spomenik 137. brigadi HV-a.
Kako se čulo u odgovorima, nakon završetka aglomeracije, sve treba biti vraćeno u prvobitno stanje, od prometne signalizacije do parkirnih mjesta. A upravo tu, rekao je pročelnik Rakočević, trebalo bi odrediti i evenutalnu zonu naplate parkiranja od sv. Antuna do Kasara te donijeti odluku o koncesionaru, primjerice gradskoj Čistoći.
Direktor Komunalnog Željko Kučinić, ali i gradonačelnik Boljar u nekoliko su navrata naglasili da je Vodovod i kanalizacija kao nositelj projekta odgovoran za aglomeraciju, a ne Grad Duga Resa.