– Obje reprezentacije su jučer došle u kompletnim sastavima. Prošlog vikenda je bilo u planu da igrači obje reprezentacije budu na otvorenom prvenstvu Japana. Međutim, obje ekipe su otkazale taj put, što samo govori o važnosti utakmice – kazao je trener Aquaestila Nikica Vukelja.
Riječ je o meču izuzetno važnom za obje momčadi kojim osiguravaju nastup na Europskom prvenstvu iduće godine.
– Pobjeda bi nam u ovom meču značila definitivno osvajanje i potvrdu prvog mjesto i samim time mjesto među četiri nositelja na Europskom prvenstvu. A Grcima prelomna, odlučujuća, životno važna u toliko što ukoliko ponovo izgube od nas onda im je jako teško ostvariti učešće među prvih 16 reprezentacija na prvenstvu Europe – pojasnio je trener hrvatske stolnoteniske reprezentacije Zlatko Novaković.
Hrvatska je u kvalifikacijskoj grupi s Austrijom, Švedskom i Grčkom, i za sada je na prvom mjestu zbog čega u reprezentaciji vlada optimizam da će današnji meč samo potvrditi njihovu poziciju. Ipak, večeras ih čeka težak susret.
– Grci su izuzetno jak sastav, imaju Kreangu koji spada u sam vrh svjetskog stolnog tenisa; 11 je na svjetskoj rang listi, nositelj mnogo medalja, izuzetno atraktivan igrač. I druga dva neugodna, vrlo defanzivna igrača. U svakom slučaju za gledatelje će to biti zanimljivo i atraktivno, a sam meč i rezultat prilično neizvjestan – rekao je Novaković.
Ishod meča Hrvatske i Grčke uvelike će ovisiti i o podršci navijača, pa obećavajući atraktivan stolni tenis, Novaković i Vukelja su još jednom pozvali sve ljubitelje ovog sporta da dođu Dugu Resu u dom stolnog tenisa “Antun Tova Stipančić.
– Grci su jedna atraktivna reprezentacija i igraju jedan krasan stolni tenis, ipak protiv njih igramo dobro tako da preporučujem gledateljima da večeras dođu i uživaju – zaključio je Novaković.
– Teško je reći tko je favorit, s obzirom da je Zoran Primorac bio ozlijeđen. Možda su, čak, Grci i mali favoriti, no naša je reprezentacija u prvoj utakmici u Ateni uspjela pobjediti. U svakom slučaju, očekuje nas vrlo interesantan meč, nadamo se punoj dvorani i da će naša publika bodrenjem uspjeti pomoći našoj reprezentaciji da dođe do pobjede – dodao je Vukelja.
Dio karata za ovaj sportski događaj moći će se kupiti od 17:30 sati na blagajni dvorane po cijeni od 20 kuna.