Skini našu aplikaciju

Slušaj i gledaj online

  • weather-image

    8C° Karlovac

  • weather-image

    10C° Duga Resa

  • weather-image

    9C° Ogulin

  • weather-image

    7C° Ozalj

  • weather-image

    9C° Slunj

Županija KULTURA U OZLJU Podijeli

Sutra u Ozlju otvorenje izložbe Predrag Groll – izbor slika iz zbirke Stjepana Pohižeka

Stjepan Pohižek postao je zadnjih godina nezaobilazno ime u kolekcionarskim krugovima koje doprinosi dinamici likovne izlagačke scene

Ovog petka, 19. kolovoza u Zavičajnom muzeju Ozalj otvara se izložba Predrag Goll – izbor slika iz zbirke Stjepana Pohižeka.

Svečano otvorenje izložbe počinje u 19 sati, a moguće ju je pogledati sve do 2. listopada.

Stjepan Pohižek postao je zadnjih godina nezaobilazno ime u kolekcionarskim krugovima koje uvelike doprinosi dinamici likovne izlagačke scene.

Inače, još od rane mladosti pokazivao je veliki interes za likovnu umjetnost, ali sa skupljanjem slika započeo je tek 2005. sasvim slučajno, nakon jednog skupa slikara.

Već desetak godina intenzivno skuplja slike i druži se s likovnim umjetnicima.

Također je stvorio i ogromnu i brzorastuću kolekciju te pritom kroz široku lepezu kontakata uspostavio prijateljstva i poznanstva s umjetnicima, likovnim kritičarima te ostalim dionicima kulturnog miljea, ne samo u našoj sredini nego i u susjednim zemljama.

Osim toga, posjeduje veliku zbirku skulptura i umjetničke keramike.

Umjetnici, njihove slike i Pohižek formiraju „Likovni krug Pohižek“.

Iz fundusa sakupljenih slika često priređuje izložbe u svrhu promoviranja hrvatskih umjetnika i umjetnosti uopće.

Do sada je priredio preko sto izložbi u Hrvatskoj i Europi, od Ohrida do Pariza.

 

L. Grčić

Pročitajte i ovo

BRZO UHVAĆEN

Dugorešanin (39) je provalio u kafić prije par dana, pa brzo uhvaćen