U Karlovcu je na meti bila trgovina, a asortiman zanimljiv lopovima, prilično šarolik – od žvakaća do bicikla!
– U Karlovcu, Gradišćanska ulica, izvršena je provala u trgovinu “Maca”. Otuđena je veća količina “Vip”, “Tele 2” i “Tomato” bonova za mobitele, žvakaće gume, žileti za brijanje i bicikl. Materijalna šteta je oko 9.000 kuna – izvijestila je glasnogovornica PU karlovačke Tanja Petrić.
“Očišćena” je i trgovina u Jaškovu, a plijen je, otprilike, bio iste vrijednosti kao i u krađi u Karlovcu.
– U Ozlju, Jaškovo, provaljeno je u trgovinu mješovitom robom “Grdunac”. Otuđena je veća količina raznih vrsta cigareta, te polog iz registar kase, a materijalna šteta, po inventuri, iznosi 8.376 kuna – rekla je Petrić.
56-godišnjak iz Netretića jučer je policiji prijavio da je, u periodu od godinu dana, iz njegove šume u blizini mjesta Straža, Općina Netretić, posječeno i otuđeno 13 stabala bukve, ukupne vrijednosti od oko 10.000 kuna.
A 80-godišnjak u Josipdolu ostao je bez stvari znatno manje novčane vrijednosti, no za njega, zasigurno, daleko veće važnosti. Iz kuće su mu ukrali čak i posuđe i posteljinu!
– U Josipdolu, Istočni Trojvrh, iz obiteljske kuće otuđeno je posuđe, posteljina, alati i drugo. 80-godišnji vlasnik materijalnu štetu procjenjuje na oko 1.000 kuna – kazala je Petrić.