Radio Mrežnica
Podijeli

Sve više građana upoznaje se s razvrstavanjem

Doznali su da postoje razlike između otpada i smeća jer otpad su stvari koje nam više ne trebaju, ali se mogu ponovo iskoristiti, popraviti ili reciklirati, dok se pod smećem podrazumijevaju različiti oblici nekih tvari/stvari nepovratno pomiješani koji se ne mogu više nikako iskoristiti. Dio takvog smeća završi i na odlagalištima. 

Detaljno se sudionike edukacije upoznalo i s tri osnovna principa održivog gospodarenja otpadom: smanji – ponovo koristi – recikliraj. Također, doznali su što se smije, ali i što se ne smije odlagati u posude za odvajanje otpada.

Na brojna pitanja odgovarali su pročelnica Martina Furdek Hajdin, direktor Čistoće Damir Jakšić, direktorica KODOS-a Marija Tufeković te tehnički voditelj u Čistoći Ivan Polović i stručna suradnica u gradskoj upravi Marija Pilčik. Tribini je prisustvovao i predsjednik Gradskog vijeća grada Karlovca Damir Mandić koji je rekao kako djeca u školama danas uče i znaju puno više o razvrstavanju otpada od odraslih pa su ovakve eduakcije i više nego dobrodošle.

Sljedeća edukativna tribina bit će održana u Gradskoj četvrti Zvijezda, 12. listopada s početkom u 18 sati.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više