Radio Mrežnica
Podijeli

‘Svi moraju imati ulogu za sigurnost u gradu’

Naime, načelnik PU karlovačke Tomislav Kotić i njegov zamjenik Ivica Porubić članovima Vijeća za prevenciju prezentirali su izvješće o stanju sigurnosti u Karlovcu. Prema policijskoj statistici broj kaznenih djela pao za 41% u odnosu na prošlu godinu (uspoređujući prva tri mjeseca 2016. g. s istim razdobljem 2015.). Uz to, kako bi se smanjio kriminalitete, i u PU karlovačkoj se provodi više nacionalnih projekata.

– U okviru rasprave zaključeno je da svi trebaju imati svoju ulogu u stvaranju bolje sigurnosti u društvu, tj. da svatko ima svoju odgovornost kako policija, tako i građani i Grad te da svi zajedno možemo utjecati da se sigurnost u gradu još više poveća, stoji u priopćenju iz Gradske uprave.

Izvješće koje je prezentirala policija naći će se i pred gradskim vijećnicima u sklopu tematske točke na sjednici Gradskog vijeća. Hoće li ta rasprava uroditi konkretnim aktivnostima za povećanje sigurnosti tek je za vidjeti.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više