Kako se već 15 godina bavi glazbom, a počeo je u tamburaškom sastavu Grofovi s kojim je brojne sugrađane glazbom ispratio do oltara, u svome gradu nije nepoznato ime. Već neko vrijeme je dio cover benda Spinaker, a vrlo često i solira pod aliasom Bob Milan u karlovačkim kafićima kao ‘ljudski jukebox’.
Iako je već na pragu 40.-ih Prša se ipak, i to u zadnji čas otkriva nam, javio na The Voice. Kako je rekao za RM, planirao se prijaviti i lani, ali je odustao. No, sada je znatiželja bila jača, a i savjet stručnjaka je imao veliku ulogu.
"Inicijalni poticaj je napravio umjetnički voditelj Singrlica, Tomislav Jozić. Kada je prošle godine slušao demo snimku od Spinakera, rekao je da zašto se ne prijavim na HRT jer da su i oni imali jako dobru promociju kada su se prijavili na natjecanje zborova. Rekao mi je "prijavi se na Voice, nemaš što izgubiti". Kada ti to kaže čovjek koji iza sebe ima bogato iskustvo i toliko klikera za marketing, mora te to početi kopati", objašnjava Prša kako i zašto se prijavio.
I nije pogriješio jer kaže da mu je to možda jedna od najboljih odluka koja će u svakom slučaju obilježiti ovu godinu.
"Ovo otvara vrata na razini cijele države, a možda i šire", naglašava.
Pjesma kojom se predstavio "You Do Something To Me" ‘natjerala’ je Indiru Levak da se okrene. Bila je jedina. Prša se već bio pomirio s tim da se neće nitko okrenuti pa je odlučio uživati u onom što najbolje radi – pjevanju.
"Pomirio sam se s tim da je to zadnji nastup. Nije se morao nitko okrenuti, bilo mi je samo važno da sam korektno otpjevao tu pjesmu", ističe.
The Voice je za njega, kaže novo iskustvo, ali i prilika da radi s velikim hrvatskim glazbenim imenima.
"Voice je trenutno produkcijski najbolji show i to ne samo zbog novca ili licene nego i zbog ljudi koji rade unutra. Radimo s možda najkvalitetnijim ljudima općenito u regiji što se tiče glazbe. Bend vodi Nikša Bratoš, čovjek koji stoji iza svega što vrijedi u zadnjih 30 godina u hrvatskoj glazbi i šire. U tom bendu sviraju ljudi iz Prljavog kazališta, Bruno Kovačić je tu… to su mački", kaže Prša.
Iako nije mogao birati, mentoricom Indirom Prša je i više nego zadovoljan.
"Dobra je Indira, puno bolja nego što ljudi misle, puno veći znalac i radnik. Ona zna da se kroz naš nastup preslikava njezin rad i neće nas pustiti da se šlepamo", ističe Prša.
Priliku da se promovira Milan neće propustiti, ma koliko cijela priča trajala. Očekivanja mu nisu velika. Ide, kaže, od pjesme do pjesme.
"Cilj je da sljedeću pjesmu otpjevam najbolje što mogu, i to je to. Sve više od toga budi tremu, ždereš se bezveze. To nema smisla", objasnio je Prša.
On živi isključivo od glazbe i kaže da je to moguće samo ako se to shvati kao posao. Njemu to za sad, čini se, dobro polazi za rukom. Svima koji vole pjevanje savjetuje da se bez obzira na iskustvo prijave na show.
"Dobri ste onoliko koliko vam je dobar zadnji nastup!", savjetuje Prša.
U Karlovcu za njega većina ljudi zna, a kakvo blago krijemo, sada će otkriti i cijela Hrvatska.
"Ostalo je još jedno mjesto u timu, a kad se iskompletira krećemo sa pripremama za dvoboje, probe, snimanja, česta putovanja u Zagreb…"
Dok čekamo Pršin drugi nastup u The Voice-u može ga se vidjeti uživo već ovaj vikend. Važno je samo biti u Karlovcu.
"U petak se vidimo u Joha pub-u, a u subotu u caffe bar Zec navratite jer bit će dobro. Ljudski jukebox u oba slučaja – ja vam dam popis pjesama, vi birate što želite i ja pjevam", pozvao je Milan Prša.