Tisuće poduzetnika na trgu: Dajte nam da radimo
U toplicama se ljudi tiskaju, u šoping centrima isto, na skijanju, a mi ne možemo raditi
Na glavnom zagrebačkom trgu održava se prosvjed poduzetnika, na kojem su se okupile tisuće ljudi. Prosvjed je organizirala udruga Glas poduzetnika.
Prosvjed je organiziran kako bi se vladajuće upozorilo na neujednačenost epidemioloških mjera i na nedovoljne gospodarske mjere za firme pogođene koronakrizom.
Svaki dan vidimo ljude kako se tiskaju u toplicama, vidimo redove za kavu, gužve u šoping centrima… Smatramo da ne postoji znanstveni dokaz da se slučajevi mogu povezati s ugostiteljima i fitness centrima. Dajte nam da radimo! Oko pet tisuća ljudi je došlo, rekao je Dražen Oreščanin u ime UGP. 
Sve je dobilo dodatnu dimenziju nakon represije nad nekolicinom poduzetnika i ugostitelja koji su u znak prosvjeda u ponedjeljak otvorili svoje lokale, što je kulminiralo pritvaranjem vlasnika teretane Andrije Klarića, kojemu prijete dvije godine zatvora.
“Tražimo pravedno i pošteno obeštećenje za sve koji imaju veliki pad prihoda, a ne samo za one koji su zatvoreni. Tražim ukidanje parafiskalnih nameta i da članstvo u komorama bude dobrovoljno. Jutros sam pričao s ministrom Aladroviće i tražio da dužnosnici primaju minimalnu plaću od 4000 kuna, Aladrović je zahvalio na prijedlogu i rekao da je to kvalitetan prijedlog i da će ga razmotriti”, rekao je Oreščanin.
Na spomen ministra Tomislava Ćorića prosvjednici su vikali: Odlazi, ostavka!