Radio Mrežnica
Podijeli

Tko god da je počinitelj, molit ćemo za njih!

Kazao je to za Radio Mrežnicu župnik u Svetom Petru velečasni Antun Kolić. Naime, na groblju će se kod centralnog križa u 9:30 okupiti pripadnici 137. brigade koji danas obilježavaju 20. godina osnutka svoje brigade.

‘Sjetit ću se i tih koji su to napravili možda zbog svoje gluposti ili možda je tu bilo i alkoholizma i droge ili zbilja sotonizma, možemo nagađati, ali bez obzira i njih ćemo se sjetiti da to ne čine’, rekao je vlč. Kolić. 

Ističe da u Dugoj Resi ima puno više dobrih i vrijednih ljudi, posebno mladih te da se ovdje vjerojatno radi o pojedincima.

I utjecaj poganskih običaja sa zapada ovih bi dana mogao biti razlog za ovo što se dogodilo na groblju, smatra.

‘Sada dolaze i ovi dani kada ima nekih filmova koje mladi gledaju gdje se govori o Halloween i tim bučama, danu vještica. To nije u skladu s kršćanstvom nego dolazi sa zapada. Ne bi trebalo uvoditi te poganske običaje jer mi poštujemo svete i zato se molimo svetima koji su u nebu. A na Dušni dan idemo na groblje i Misu da bi se molili za duše u Čistilištu da one što prije dođu u raj’, podsjeća velečasni.

Znak križa na grobu kršćansko je obilježje i datira već od prvog vremena kršćanstva!

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više