Tradicionalno “Kotačkanje” i ovog Uskrsa održano u Zadobarju
Igra se drvenim palicama i baca se drveni kotač
U Zadobarju je i ove godine na sam Uskrs održan stari običaj kotačkanja.
Generacije mladih prenosile su ovu igru koja je sa pašnjaka prenesla na cestu. Unatoč opasnostima, hrabri Zadobarci nedaju da se tradicija prekine.
Igra okuplja domaće mještane sa iseljenicima koji se kroz igru druže. Igra se srčano, pobjednik nije važan i nema rivalstva.
Bilo je i nešto lakših ozljeda, no kažu mještani, to su za njih lijepe uspomene dok čekaju novu igru nagodinu.
L. Grčić