12C° Ozalj

Treći minimalni poraz ‘plavo-bijelih’: odigrali vrlo lošu utakmicu i ‘počastili’ Segestu sa sva tri boda

Odlučujuči pogodak za goste zabio je Wirekoh u 14. minuti, nakon što je oduzeo loptu neopreznom Kelavi.

KARLOVAC – Tri prvenstvene utakmice, tri minimalna poraza. To je skor nogometaša Karlovca 1919 u Trećoj hrvatskoj ligi Središte nakon današnjeg dvoboja 3. kola na Čavlekovom stadionu, u kojem su poraženi od sisačke Segeste rezultatom 1:0.

I dok su prve dvije utakmice protiv Ponikvi i Trešnjevke odigrali solidno, danas su bili izrazito slabi, u izdanju u kakvom ih već dugo nismo vidjeli. Jest da, unatoč najavama, sastav ni danas nije bio kompletiraniji jer Mićunovića nije bilo zbog poslovnih obaveza, Veselića ni na klupi, a Maletić, Joha i Marinić nisu bili u prvih 11, no to ne može biti opravdanje za ovako slabu igru ‘plavo-bijelih’. Izostala je bilo kakva ideja u igri, potrebna količina trke i agresija, napad je bio prilično odsječen od ostatka momčadi, a vezni red nevidljiv. Štefančić je u utakmicu krenuo s Bermancem na vratima, Basarom, Pausićem, Vratarićem i Prpićem u zadnjoj liniji, Popovačkim, Kelavom i Ramićem u sredini te standardnim trojcem Kurečki-Turkalj-Mamić prema naprijed. Gosti su se zapravo uklopili u sivilo utakmice, niti oni nisu odigrali ništa posebno, no iskoristili su ‘poklon bon’ domaćih i na koncu odnijeli sva tri boda.

Kad je Kurečki u 3. minuti, nakon ubačaja Kelave s desne strane, priprijetio i pucao preko grede, bilo je to otvaranje koje je najavljivalo pravo izdanje Karlovčana. U 12. minuti, nakon ubačaja Prpića s lijeve strane, Ramić nije dobro zahvatio loptu, a onda je u 14. minuti stigao trenutak odluke. Wirekoh je ukrao loptu neopreznom Kelavi u polovici domaćih, izašao sam pred Bermanca i prizemnim udarcem pogodio za 0:1. Neshvatljiv je bio taj ‘poklon bon’ Kelave Siščanima u situaciji kada Karlovac 1919 traži prve ligaške bodove, ali ostalo je još dovoljno vremena da se stvari na travnjaku promijene. Međutim, domaći nisu imali ideju u igri, najčešće su dugačkim loptama tražili napadački trojac, koji je bio dobro čuvan od gostujuće obrane i teško uopće dolazio do lopte. U 20. minuti Kurečki se sjurio prema sisačkim vratima nakon dobrog dubinskog proigravanja, prebacio si loptu na lijevu nogu, ali udarac je završio pored vratnice. Sedam minuta kasnije domaći ponovo gube loptu u svojoj polovici, Wirekoh puca s ruba kaznenog prostora, ali zamalo pored vratnice. U 34. minuti Karlovčani još jednom gube loptu pred svojim kaznenim prostorom, ali Filipovićev udarac iskosa završio je preko grede. Četiri minute kasnije Kelava je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, Pausić dobro skočio i pucao, ali pored gola. U sljedećoj minuti vidjeli smo novu lošu reakciju karlovačke obrane, Handanović je opalio, ali ravno u Bermanca. Najbolju priliku Karlovac 1919 je imao u 43. minuti. Basar je povukao protunapad, gurnuo Turkalja u priliku, ovaj je ušao u kazneni prostor, pucao iskosa, ali Skender je obranio. Uslijedio je protuudar s druge strane, strijelac Wirekoh se našao u dobroj situaciji, ali karlovački vratar je iz tog duela izašao kao pobjednik.

Nedovoljno oporavljeni Marinić najbolji u domaćoj momčadi u nastavku

Bilo je potpuno jasno da će Štefančić u poluvremenu morati povući neke poteze i to je učinio. U svlačionici je ostavio Vratarića, Popovačkog i Kelavu, a ubacio Maletića, Johu i Marinića. Ako spomenemo da je ovaj potonji, koji je prebolio koronavirus i tek u četvrtak krenuo s treninzima, bio najbolji igrač Karlovca 1919 u nastavku, imat ćete prilično jasnu sliku kako su domaći odigrali drugi dio susreta. A stvari su dodano po zlu krenule već u 57. minuti. Stoper Maletić je zbog prekršaja s leđa zaradio drugi žuti karton (prvog je dobio samo par minuta ranije zbog identičnog prekršaja), pa mu je sudac Slišković iz Zagreba, koji se inače nije proslavio ujednačenim kriterijem kod davanja javnih opomena, pokazao put u svlačionicu. Tri minute kasnije, nakon dobre kontre Segeste, Vranić je pucao iskosa s lijeve strane, ali Bermanec je odbio u korner. U 63. minuti Marinić je finom loptom pronašao Kurečkog u kaznenom prostoru, no ovaj je predugo oklijevao pa je na koncu blokiran u pokušaju udarca iz dobre situacije. Četiri minute kasnije Kurečkog je zamijenio Pahanić, a u 75. minuti, nakon ubačaja iz kuta Ramića, ponovo je Pausić najviši u skoku, ali još jednom šaljem loptu pored vratnice. Minutu kasnije Segesta je mogla riješiti pitanje pobjednika. Imala je trojicu igrača u protunapadu na samo dvojicu braniča domaćih, ali je Joha klizećim startom u posljednji tren izbio loptu u korner. U 78. minuti Štefančić preuzima maksimalni rizik i kreće na sve ili ništa. Vadi iz igre Pausića, ubacuje Šprajcera i do kraja utakmice igra samo s Basarom, Johom i Prpićem u zadnjoj liniji. Četiri minute kasnije, na ubačaj Turkalja s desne strane, Mamić puca glavom preko gola, a posljednju priliku domaći su imali u sudačkoj nadoknadi, kada je Pahanić primio loptu u kaznenom prostoru, prebacio je na lijevu nogu i stvorio si prostor za udarac, ali uputio je loptu visoko preko grede.

Nakon tri odigrana kola Karlovac 1919 je bez bodova i postignutog pogotka, što se sigurno nisu nadali ni najveći pesimisti, a novi ispit ima u srijedu u Oriovcu, gdje igra utakmicu pretkola Hrvatskog kupa protiv domaćeg trećeligaša Oriolika.

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom