24C° Ogulin

25C° Ozalj

24C° Slunj

Treći uzastopni poraz Slunja, bodove sa Zubca odnio Dinamo iz Odranskog Obreža

Za ‘bijele’ su u drugom poluvremenu dvije dobre prilike propustili Jurčević i Štefanac.

SLUNJ – Nogometaši Slunja danas su doživjeli treći uzastopni poraz u Četvrtoj ligi Središte. U utakmici 26. kola, odigranoj na igralištu Zubac, bolja od njih bila je momčad Dinama iz Odranskog Obreža rezultatom 2:0.

Treneru Sabljaku u sastav su se vratili Matanić te nedovoljno oporavljeni Katić i Požega pa je ipak na raspolaganju imao nešto širi kadar nego u prošlom kolu protiv Straže. Nedostajali su mu Božičević, Turkalj, Plivelić, Radočaj, Barić, Bićanić, Piršić i Matovina, a u najavi susreta kazao nam je kako bi, obzirom su gosti četvrtoplasirani i u zamahu pod vodstvom novog trenera, Slunjanina Marija Rendulića, bio itekako zadovoljan i osvojenim bodom. Nažalost, brzi pogodak usmjerio je utakmicu na mlin gostiju iz Odranskog Obreža, koji su na koncu zasluženo odnijeli bodove.

Slunj je u utakmicu krenuo s Katićem, Valentićem, Paulićem, Špoljarićem, Kučinićem, Baumanom, Manceom, Matanićem, Jurčevićem, Abrlićem i Salopekom, no već u 4. minuti Luka Klišanin doveo je goste do prednosti. Nakon primljenog pogotka, domaći su uspostavili terensku inicijativu, ali bez pravih prilika, a ‘dinamovci’ su prijetili iz protunapada i imali dvije šanse za povećanje vodstva, ali ih, srećom po ‘bijele’, nisu iskoristili.

U nastavak je Sabljak krenuo s Požegom umjesto Valentića i Slunjani su uspjeli napraviti pritisak na goste, ali i dalje bez promjene rezultata. U 56. minuti Štefanac je zamijenio Salopeka, a dvije minute kasnije sjevnula je konta gostiju, iz koje je Klišanin svojim drugim pogotkom povisio na 2:0. Nove probleme Slunjanima donijele su ozljede Baumana i Abrlića, umjesto kojih su ušli Krizmanić i Fran Cindrić, no unatoč tome uspjeli su kreirati dvije dobre situacije, koje Jurčević i Štefanac nisu uspjeli pretvoriti u pogotke. U samoj završnici Matanića je zamijenio Mihael Cindrić, a gosti su uspjeli sačuvati svoju mrežu netaknutom i odnijeti sva tri boda.

U sljedećem kolu ‘bijele’ očekuje teško gostovanje kod vodećih Ravnica.