30C° Duga Resa

29C° Ogulin

30C° Ozalj

29C° Slunj

Trešnjevka zaustavila pobjednički niz ‘plavo-bijelih’, na gostovanju u Zagrebu zakazali u realizaciji i uzeli bod

Karlovac 1919 je poveo u 23. minuti preko Kristijana Sušilovića, a izjednačio je Luka Matošević u 50. minuti.

Pobjednički niz nogometaša Karlovca 1919 u proljetnom dijelu sezone Treće hrvatske lige Središte zaustavljen je danas u Zagrebu. U odgođenoj utakmici 17. kola odigrali su neodlučeno 1:1 s domaćom momčadi Trešnjevke.

Pamićeva momčad dominirala je utakmicom, bila bitno opasnija od domaćina, no izostala je realizacija. Nakon četiri uzastopne pobjede na startu proljetnog dijela prvenstva, navijači karlovačkog kluba mogli bi biti razočarani današnjim bodom protiv ekipe koja se bori za opstanak, ali isto tako treba priznati da bi svi oni vrlo vjerojatno ‘potpisali’ 13 bodova, koliko su ‘plavo-bijeli’ osvojili u pet utakmica nastavka prvenstva. Zvonko Pamić i Knezović nisu bili na raspolaganju, a utakmicu su započeli Gudelj među vratnicama, Ribar, Olmo, Laštro i Vratarić u zadnjem redu, Marinić, Zavalić i Siljan u sredini te Čakarić, Mamić i Sušilović prema naprijed.

U 10. minuti Čakarić je lijepo podvalio loptu za Sušilovića, ovaj je pucao s 15 metara iskosa s lijeve strane, ali je blokiran, a istim ishodom okončan je i pokušaj Siljana šest minuta kasnije, nakon što ga je uposlio Sušilović. ‘Plavo-bijeli’ su poveli u 23. minuti. Kristijan Sušilović izbačen je iza obrane domaćih i pored Kalca smjestio loptu u malu mrežicu za 0:1. Bilo je to sve u prilikama siromašnom prvom dijelu, u kojem domaći niti jednom nisu ozbiljnije zaprijetili vratima karlovačkog čuvara mreže Gudelja.

U trećoj minuti nastavka Mamić je slabo pucao pored gola iz dobre situacije s 15 metara, a onda je u 50. minuti domaćin poravnao. Ubačaj s lijeve strane na drugu vratnicu Luka Matošević je ‘zakucao’ u mrežu nemoćnog Gudelja za 1:1. U 52. i 53. minuti Čakarić je imao dvije dobre situacije, no u obje je bio neprecizan, a onda su Mandura i Mićunović zamijenili Mamića i Siljana. U 65. minuti Karlovčani su odigrali akciju po desnoj strani za Ribara, koji je ušao u kazneni prostor, no umjesto da uputi udarac, odlučio se za ubacivanje, koje nije bilo uspješno. Sedam minuta kasnije Kalac je obranio udarac Mićunovića, Čakarić je prvi došao do odbijene lopte, no dugo se namiještao pa je domaća obrana otklonila opasnost. U 81. minuti Mišćin je ušao umjesto Ribara, a u 86. je Pausić zamijenio Manduru, čijom predstavom Pamić nije bio zadovoljan. Posljednji pokušaj ‘plavo-bijeli’ su imali u 88. minuti, no udarac Olma, nakon ubačaja iz kuta, otišao je pored vratnice.

U sljedećem kolu, u nedjelju od 16 sati, Karlovac 1919 na Čavlekovom stadionu dočekuje momčad Ravnica.

Održana sjednica IO HNS-a, o ‘klubovima od posebnog interesa’ nije riječi, Karlovac 1919 od sljedeće sezone četvrtoligaš