Karlovčanke ove sezone po prvi puta nastupaju u spomenutoj ligi, u kojoj igra 18 ekipa po turnirskom sustavu.
Na 1. turniru, koji je održan u Domu odbojke ‘Bojan Stranić’ u Zagrebu, karlovačke su odbojkašice pobijedile Olimpik III s 3:0 (15:7, 16:14, 15:6), Medveščak s 2:1 (19:21, 15:13, 15:4) i Don Bosco II s 3:0 (15:10, 15:13, 15:4).