Radio Mrežnica
VESLANJE Podijeli

Tri zlata, tri srebra i bronca za karlovačke veslače na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u ergometrima u Rijeci

Najsjajnija odličja izborili su Josip Jakšić i Šime Ravnjak iz Korane te Ema Tuškan iz Veslačkog kluba Karlovac.

Tri zlatne, tri srebrne i jednu brončanu medalju osvojili su karlovački veslači na Croatia Open Indooru, Otvorenom prvenstvu Hrvatske u ergometrima, održanom u Rijeci.

U konkurenciji juniora A, među 57 veslača, Josip Jakšić iz Korane izborio je zlatno odličje. Tin Jarnjević iz Veslačkog kluba Karlovac bio je trinaesti, a Jan Latković iz Korane je zauzeo 35. mjesto. Drugo zlato Korani donio je Šime Ravnjak kod juniora B, među čak 87 veslača, a u istoj konkurenciji njegov klupski kolega Leon Opačić zauzeo je 22. mjesto. Kod kadetkinja B, među osam veslačica, dvije medalje osvojile su predstavnice Karlovca – Ema Tuškan okitila se zlatom, a Loriana Završki srebrom. Luka Hajdin iz Korane izborio je srebrno odličje u konkurenciji seniora B, među 13 veslača, kao i njegova klupska kolegica Ema Hodak kod junioreki B, među 34 veslačice. U istoj konkurenciji Vita Živčić iz Karlovca bila je sedamnaesta, a Dina Kolar iz Karlovca na 25. mjestu.

Jedinu broncu osvojio je Niko Kolar iz Karlovca kod kadeta B, u konkurenciji 22 veslača. Njegovi klupski kolege, David Karalić i Šimun Ivan Hajsan, u istoj su kategoriji bili peti, odnosno deveti.

Kod kadeta A, među 44 veslača, Jan Črne iz Korane bio je jedanaesti, a Jakov David Vuković iz Karlovca zauzeo je 15. mjesto, dok je kod mlađih kadetkinja A, među 38 veslačica, Tania Cindrić iz Karlovca zauzela 13. mjesto.