Radio Mrežnica
Podijeli

Troje mladih uskoro iz doma seli u stan

Naime, kako je pojasnila ravnateljica Nataša Horvat, pomogli su da se stan uredi, a sada i da troje bivših štićenika doma ima početni džeparac.

– Od troje mladih dvije su djevojke koje studiraju na Veleučilištu u Karlovcu te jedan mladić koji je zaposlen na određeno. To su naši mladi ljudi koji su završili ovdje tretman dok su se školovali i sad kreću jednim novim putem u životu.

Stan ima kapacitet za petero mladih. Važno je da je jedna osoba punoljetna kako bi samostalno boravili u stanu, ali uz povremenu podršku odgojitelja.

Dugo je trajalo dok je stan konačno priveden svrsi. Posljednji zahvat bilo je uvođenje centralnog grijanja u čemu je najviše pomogao Rotary klub Karlovac – Dubovac.
– Prošle godine je naš klub izdvojio dvadesetak tisuća kuna za opremanje prostora kako bi se riješilo pitanje grijanja i kako bi se korisnici mogli useliti u stan i nastaviti život izvan doma. Ove godine smo željeli zaokružiti tu priču i za useljenje ih darivati poklon bonom, rekao je predsjednik dr. Ervin Jančić. Svaki je dobio 500 kuna.

A preseljenje troje mladih iz Doma u stan bit će u siječnju. Barica i Ivona jedva čekaju.

– Očekujemo odgovornost, sukladnost, zajednički život i nove životne ciljeve; Želim završiti faks i osamostaliti se, a ovo će mi puno pomoći jer imam gdje živjeti i bit će mi bolje nego da sam sama, ističu djevojke.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više