Liječnici, medicinske sestre i ostali počeli su sa štrajkom za kojeg u resornom ministarstvu nemaju razumijevanja.Dodaju da se zdravlje i životi pacijenata ne smiju ugroziti.Prvi je to štrajk nakon 10 godina, a procjenjuje se da će se štrajku odazvati 70 posto liječnika i sestara.
U Karlovačkoj bolnici još nisu poznati podaci koliko liječnika i sestara je u štrajku, a znat će se na kraju dana.
Ono što se iz štrajkaškog odbora zamjera jest da postojeći kolektivni ugovor je prihvaćen kao valjan, a potpis je pritom stavio samo jedan sindikat u kojem nema predstavnika liječnika. U prijevodu, kažu, kolektivni ugovor je donijet bez da se liječnike pitalo što oni o tome misle.
Doktor Vladimir Bauer ponavlja da će svi pacijenti koji dođu i misle da su hitni, biti pregledani, ali samo oni koji su doista hitni, bit će i obrađeni. Isto tako, obavljaju se pregledi djece. Doznajemo i da odjel radiologije redovito radi.
Neki pacijenti u karlovačkoj bolnici su ljuti zbog štrajka. – Jedan liječnik uzeo mi je uputnicu, nije me htio pregledati, već mi je rekao da uputnicu odnesem Ostojiću, rekla nam je gospođa. Nakon što se žalila u ravnateljstvo, pregledana je, no slučaj nije bio hitan, pa su ženu uputili da dođe drugi dan.
Drugi pak pacijent rekao nam je da je obavio sve u bolnici zbog čega je i došao, baš sve pretrage.
Unatoč štrajku, parkiralište pred bolnicom je puno, no u bolnici ipak nije gužva na kakvu smo navikli.