5C° Karlovac

5C° Duga Resa

4C° Ogulin

5C° Ozalj

U jednosmjernoj utakmici Karlovac 1919 ‘petardom’ počastio HAŠK 1903, Ivan Matyazh postigao hat-trick

Ukrajinski je napadač zabijao u 49., 64. i 72. minuti, Gabrijel Stepinac se upisao u listu strijelaca u 76., a Ivan Mišćin u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Nogometaši Karlovca 1919 večeras su na Čavlekovom stadionu, u dvoboju 7. kola Treće lige Centar, uvjerljivo nadigrali momčad HAŠK-a 1903 rezultatom 5:0.

U potpuno jednosmjernoj utakmici, u kojoj gosti nisu uputili niti jedan udarac prema karlovačkim vratima, ‘plavo-bijeli’ su zasluženo uvjerljivo slavili, a da Zagrepčani na vratima nisu imali raspoloženog vratara Gujića, mogli su stradati i puno većom razlikom. Zanimljivo, domaći su svih pet pogodaka postigli u drugom poluvremenu, iako su i u prvom bili u potpunosti dominantni i stvorili dosta prilika.

Pamić se večeras odlučio za Šteku na vratima, Ribara, Pausića, Bunozu i Gabrijela Stepinca u zadnjoj liniji, Zavalića, Parackog i Budimira u sredini te napadački trojac Matyazh – Kristaj – Medynsky. Postavljanje oporavljenog Kristaja na mjesto špice možda je bila pogreška jer, iako se mladi napadač trudio i hrvao s gostujućim braničima, u prvom se poluvremenu nije našao niti u jednoj prilici.

U prvom poluvremenu domaći su ponajviše prijetili udarcima glavom. U 13. minuti Budimir je ubacio s lijeve strane, a Medynsky tukao glavom pored vratnice, kao i Matyazh četiri minute kasnije nakon ubačaja svog sunarodnjaka iz kuta. U 21. minuti ponovo Medynsky ubacuje, Matyazh puca glavom, ali Gujić brani. Šest minuta kasnije Gabrijel Stepinac odlično je opalio s distance iskosa s lijeve strane, Gujić odbio u korner, a nakon ubačaja iz kuta Parackog, Pausić puca glavom s par metara, ali i to Gujić zaustavlja. Tri minute prije kraja prvog dijela uslijedio je ubačaj Ribara s desne strane, no udarac Medynskog glavom Gujić zaustavlja pa se na odmor, unatoč ogromnoj inicijativi i dominaciji ‘plavo-bijelih’, odlazi bez pogodaka.

Tri pogotka Matyazha u 24 minute, po jednog dodali Stepinac i Mišćin

No, nakon samo četiri minute igre u nastavku Karlovac 1919 je ipak uspio ‘otključati gostujuću bravu’. Pausić je odlično ubacio za Medynskog, ovaj pucao s desetak metara, Gujić obranio, a Ivan Matyazh odbitak pospremio u mrežu. Deset minuta kasnije Pamić je zamijenio Kristaja, Matyazh je preselio na špicu, dokazao da je rasni strijelac i potvrdio naše mišljenje da je Pamić pogriješio što ga od prve minute nije stavio na tu poziciju. U 64. minuti, nakon prave opsade zagrebačkog gola, brojnih ubacivanja s jedne i druge strane u kazneni prostor, lopta je došla do Budimira, koji je pucao iskosa s lijeve strane, Gujić još jednom odlično obranio, ali Matyazh je ponovo na pravom mjestu i još jedan odbijanac posprema u mrežu za 2:0. Osam minuta kasnije ukrajinski je napadač upisao hat-trick. Pamić je ubacio s desne strane, Paracki skočio s domaćim braničem, lopta je pala u kazneni prostor, a Matyazh je primio i rutinski smjestio iza Gujića u mrežu. U 75. minuti Matyazh je velikim pljeskom ispraćen iz igre, a njegovo mjesto zauzeo je Trešnjić. A samo minutu kasnije ‘plavo-bijeli’ su povećali prednost. Pamić je ubacio iz kuta, a Gabrijel Stepinac skočio i glavom zatresao mrežu nemoćnog Gujića. U 79. minuti zagrebački je vratar u korner odbio dobar udarac Ribara s ruba kaznenog prostora, a nakon ubačaja Pamića iz kuta, brani i dobar pokušaj glavom Pausića. Pet minuta prije kraja Mišćin, Markuš i Srpak su ušli umjesto Parackog, Medynskog i Pausića, a u prvoj minuti sudačke nadoknade Ribar je još jednom pucao po golu, Gujić ovog puta slabo reagirao, ispala mu je lopta iz ruku, a mladi Ivan Mišćin se upisao u strijelce za konačnih 5:0.

U sljedećem kolu, u subotu, Karlovac 1919 gostuje kod momčadi Lukavca.

TEMA NOGOSTUP

Karlovački SDP oštro po gradskom sustavu: Ekipa iz Grada ne zna raspolagati novcem, a stanovnike Hrnetića smatraju građanima drugog reda