Riječ je o projektu osposobljavanja oboljelih od ove bolesti za rad na računalu kako bi neki od njih pronašli posao, odnosno kako bi ga zadržali, kazala je predsjednica Saveza Danica Eškić.
– Cilj nam je kroz ovakve projekte uključiti u Udruge oboljelih od multiple skleroze što više mladih kako bi im pomogli prilikom zapošljavanja i pomoći im da se snađu u času kada im se dijagnosticira ovako teška i neizlječiva bolest kao što je multipla skleroza -dodala je Eškić.
Motivacijski semianr osposobljavanja na računalu u Karlovačkoj županiji četiri će tjedna pohađati 16 oboljelih od multipleskleroze, nakon čega će im to biti upisano u radnu knjižicu.
– Na ovom seminaru polaznici će dobiti uvodne osnove rada i upoznavanja s računalom i njegovim mogućnostima. Traje četiri tjedna, svaki polaznik polaže ispit, seminar je priznat pa se upisuje i u radnu knjižicu, dakle dodatna motivacija je da uz svoje već stečeno obrazovanje imaju i tečaj računalnog obrazovanja, što danas nije nebitno – naglasila je Eškić.