Ravnateljica je svoje sumnje prijavila prosvjetnoj inspekciji, županijskom odjelu za prosvjetu te Općinskom državnom odvjetništvu u Karlovcu.
Sve nam je i sama potvrdila dodajući da "postoje neke sumnje, da se radi o nekim nepravilnostima", a je li zaista i došlo do nepravilnosti u radu, tek trebaju utvrditi nadležni, rekla je ravnateljica Car.
O kakvim se točno nepravilnostima radi, nije željela otkriti jer, kako je rekla, postupak je u tijeku.
Ništa rječitiji o ovom slučaju u OŠ Barilović nije bio ni resorni pročelnik Željko Šančić. Potvrdio je da su u Županiji upoznati sa slučajem.
– Do nas je stigao dopis ravnateljice koja je ukazala na sumnje oko vođenja računovodstva u svojoj školi. Dopis je poslan i drugim institucijama za koje vjerujemo da će provesti istražne radnje i utvrditi o čemu je riječ, rekao je Šančić za RM.
Nitko od naših sugovornika nije nam želio potvrditi je li riječ o mogućim nepravilnostima vezanim uz dnevnice, putne troškove te ostale materijalne troškove u školi, poput školske kuhinje i slično, pa navodne nepravilnosti zasad ostaju pod velom tajne.
No, nekoliko ravnatelja s kojima smo razgovarali na tu temu želeći dokučiti moguće "izvore" nepravilnosti, a koji su željeli ostati anonimni, kazali su nam da, u principu, u školskom računovodstvu nema gotovine, osim kad se ona skuplja, primjerice za prehranu đaka. Ostavljaju otvorenim mogućnosti da se netko "zaigra" s dnevnicama, odlascima na seminare i slično, no zaključuju da je odgovornost ravnatelja najveća i konačna. No, ima li uopće nepravilnosti u ovoj obrazovnoj ustanovi, i ako da kakve su, utvrdit će nadležni.
Neslužbeno doznajemo da se djelatnica koja obavlja poslove u dijelu koji je izazvao sumnju ravnateljice Car, nalazi na bolovanju.